برخی از صنایع تولیدی با افزایش قیمت هزار تومانی قند و شکر در بازار مصرف برای در امان ماندن از برخورد تعزیراتی بر روی محصولات خود درج قیمت نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، با افزایش قیمت شکر در سطح عمده‌فروشی و توقف و محدود شدن عرضه، قیمت قند و شکر در سطح خرده‌فروشی نیز افزایش‌ یافته است و هر بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی از این محصولات ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
قیمت هر کیلوگرم قند و شکر فله نیز در سطح خرده‌فروشی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است که ۱۰۰ تومان بالاتر از نرخ تعزیراتی خود به فروش می‌رسد. نرخ مصوب هر کیلوگرم شکر درب کارخانه(عمده‌فروشی) ۲ هزار و ۳۰۰ تومان است اما در یک ماه گذشته در مقام عمل تغییراتی دراین‌ خصوص مشاهده می‌شود. در شرایطی فعلی برخی از تولیدکنندگان قند و شکر برای جلوگیری از برخورد تعزیراتی، قیمت مصرف‌کننده را بر روی بسته‌بندی درج نمی‌کنند اما محصول خود را به قیمت بالاتر از نرخ مجاز توزیع می‌کنند. یکی از سوپرمارکت‌ داران دراین‌باره می‌گوید: قیمت خرید فروش قند و شکر برای ما نیز افزایش‌یافته است. وی می‌افزاید: حتی اگر کارخانه‌ها نیز بر روی محصول خود قیمت بزنند، توزیع‌کنندگان آن را با قیمت بالاتری به ما می‌فروشند. مغازه‌داری دیگری نیز در این‌باره می‌گوید: قند و شکرهای که برای ما می‌آید بر روی خود قیمت ندارد و در روزهای گذشته قیمت تحویل این محصول به ما افزایش‌یافته است.