جشنواره زمستانه انار با هدف حمایت از کالای ایرانی و تولیدکنندگان داخلی از ۵ تا ۱۴ دی در مجموعه نمایشگاهی حجاب خیابان فاطمی تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دبیر اجرایی نمایشگاه و جشنواره زمستانه انار گفت: در این نمایشگاه ۱۳۰ غرفه حضور دارند که ۹۰ درصدشان تولیدکننده هستند و این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۴ هزار متر از ۱۱ صبح تا ۲۲  به مدت ۷ روز برگزار می شود.

سعید ناظم دلیگانی افزود: در این جشنواره باغداران مستقیم محصولات ارگانیک خود را عرضه می کنند.

وی ادامه داد: ۱۶ استان که کارآفرین هستند سوغات و صنایع دستی با کیفیت خود را به نمایش می گذارند‌.

وی خاطرنشان کرد: باغداران جنوب کشور و شهرستان ساوه انار درجه یک خود را مستقیم عرضه می کنند.

دبیر اجرای  جشنواره زمستانه انار از صدور ۲۰ تا ۵۰ هزار کارت تخفیفی برای کارمندان آموزش و پرورش و  سازمان های دیگر اشاره و گفت: کارمندانی هم که موفق به دریافت کارت تخفیف ویژه نشده اند می توانند با مراجعه به ستاد برگزاری این جشنواره مراجعه و کارت تخفیفی خود را با ارایه کارت کارمندی خود دریافت کنند.

وی افزود : برای اولین بار عکاسی سنتی با بیش از هزار دست لباس محلی مختلف با رنگ و آیین های فورکلور مختلف برای بازدیدکنندگان خاطره شیرینی از این جشنواره ثبت کنند.

در این جشنواره سوغات انار و محصولات وابسته، انواع آجیل ، خشکبار ،سوغات، صنایع دستی، گلیم و فرش از استانهای مختلف بدون واسطه و مستقیم به مصرف کتندگان عرضه می شود.

گفتنی است پخت انواع غذاهای سنتی ، غرفه کتاب، اجرای موسیقی سنتی و وجود وسایل بازی برای کودکان از دیگر امکانات جنبی این نمایشگاه است.

جشنواره فروش زمستانه انار