نشست بررسی راهکارهای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی به روسیه و کشورهای CIS با حضور معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و نماینده بانک توسعه تعاون به میزبانی مدیرعامل بانک کشاورزی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در این نشست سیدحمید پورمحمدی معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بر ضرورت حمایت از تولید صادرات محور، تسهیل شرایط و فراهم سازی امکانات برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی تاکید کرد.

وی افزود: با عنایت به نام گذاری سال جاری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت اقدام عملی در این راستا، نیاز جدی وجود دارد که سیاست های تدوین شده دولت تدبیر و امید در این خصوص با کمترین زمان ممکن عملیاتی و پیاده سازی شود. پورمحمدی ادامه داد: لازم است از همفکری حوزه های مختلف وزارت جهادکشاورزی نیز استفاده کرد. در بخش دیگری از این نشست، مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی با تاکید بر تشکیل ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی در این بانک گفت: بانک کشاورزی همواره عمل به تکالیف تعیین شده از سوی رهبری و اجرای برنامه های دولت تدبیر و امید را وظیفه مهم و جدی خود می داند. وی که پیش تر در راس هیاتی برای بسترسازی در خصوص ایجاد کانال ارتباطات مالی بین ایران و CIS با محوریت بانک کشاورزی به روسیه سفر کرده بود، ضمن تشریح برنامه های بانک کشاورزی در این راستا اظهار کرد: بانک کشاورزی به منظور استفاده مناسب از شرایط به وجود آمده در افق پساتحریم به منظور بهبود روابط تجاری ایران با روسیه در زمینه کشاورزی و صنایع وابسته، برنامه ریزی جدی انجام داده است.