موج
کدخبر : ۴۶۲۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-462593
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به خبرگزاری موج:

تیم ایرانی هفته آینده برای مذاکره و انعقاد قرارداد به هند سفر می کنند

تیم ایرانی هفته آینده برای مذاکره و انعقاد قرارداد به هند سفر می کنند

علی اکبر صفایی درباره وضعیت مشارکت هندی ها در بندر چابهار گفت: کارگروهی مشترک با هندی ها برای تدوین قرارداد بلندمدت در دستور کار داریم و در هفته آتی تیم ایرانی به هند سفر می کند تا قرارداد به نتیجه برسد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج ، معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه ششمین نمایشگاه حمل و نقل لجستیک و صنایع وابسته با اشاره به اینکه عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی از ابتدای سال تا پایان آذر شامل ۱۵۶ میلیون و هفتصد چهارده هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۷ درصد رشد داشته است، گفت: تخلیه و بارگیری کانتینری یک میلیون و. ۸۳۵ تی بی یو بوده که ۸.۴ درصد رشد عملیاتی داشته است.

علی اکبر صفایی با بیان اینکه تعداد سنتورهای ورودی به بنادر در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته رشدی ۶.۱ درصد رشد داشته است، افزود: در بخش مسافری رشدی ۴۲.۷ درصدی داشته ایم.

صفایی در پاسخ به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج درباره وضعیت مشارکت هندی ها در  بندر چابهار گفت: کارگروهی مشترک با هندی ها برای تدوین قرارداد بلندمدت در دستور کار داریم و در هفته آتی تیم ایرانی به هند سفر می کند تا قرارداد بلند به نتیجه برسد.

او با تاکید بر اینکه از الان تا پایان سال پروژه های قابل سال شامل ۳۲ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال خواهد بود، اظهار کرد: همچنین ۳۲ هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال تا پایان سال اجرایی خواهد.

صفایی با بیان اینکه ۳۲۰ هزار میلیارد ریال امسال برای ۳۸۰ پروژه بندری و دریایی اختصاص داده خواهد شد، گفت: تجهیزات بندری عمدتا مکنده ها هستند که دو فروند با ظرفیت ۶۰۰ تن/ساعت و دو فروند با ظرفیت ۳۰۰ تن/ساعت تامین می شود. به عبارتی دو فروند با اعتبار ۱۲ میلیون و ۲۴۱ هزار یورو انتقال می یابد و دو فروند هم در حال مونتاژ هستند.

او با تاکید بر اینکه ۸ فروند کشتی باری چند منظوره به ناوگان شمال اضافه شده است، اظهار کرد: همچنین از اردیبهشت ماه انتقال ۸ فروند کشتی دیگر به ناوگان دریایی شمال اضافه خواهد شد.

او با اشاره به اینکه در بندر شهید رجایی بهره برداری از یک پست اسکله کانتینری با ظرفیت پذیرش کشتی های ۱۸ هزار و ۴۰۰ تی بی یو انجام می شود، گفت: اعتبار اجرای این پروژه ۸۵۰۰ میلیارد ریال است..

او افزود: میزان تخلیه کالاهای اساسی در بندر ۱۷.۹ میلیون تن  بوده و میزان موجودی کالا در بنادر ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه