موج
کدخبر : ۴۰۴۹۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404995

صالح آبادی:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی نسبت به موضوع اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی، همواره حساسیت داشته و رفع این مشکل که در خصوص برخی بانک ها، به ناترازی مزمن تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بانک مرکزی ، صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی، در جلسه دوره‌ای با مدیران عامل بانک ها، گفت: یکی از مطالبات مردم از شبکه بانکی، تسهیل در اعطای تسهیلات است و در این راستا، انتظار می‌رود شبکه بانکی با توجه به رتبه اعتباری متقاضیان، شرایط سهل تری را در خصوص سازوکار اعطای تسهیلات خرد به متقاضیان دارای رتبه اعتباری مناسب درنظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مفروضات طرح شده برای تدوین قانون بودجه سال آینده توسط دولت، مطلوب است و پیش بینی می شود شاهد بهبود در شرایط اقتصاد کلان کشور باشیم، عنوان کرد: باید این موضوع در نظر گرفته شود که تکالیف قانونی که برای بانک ها در نظر گرفته می شود، قابلیت اجرا داشته و بانک ها بتوانند به طور کامل تکالیف مربوط را اجرا کنند تا رضایت ذینفعان از عملکرد شبکه بانکی بهبود یابد و در این راستـا، مشارکت فعالانه شبکه بانکی در کنار بانک مرکزی، ضروری است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ناترازی برخی بانک ها، تأکید کرد: بانک مرکزی نسبت به موضوع اضافه برداشت بانک ها از بانک مرکزی، همواره حساسیت داشته و رفع این مشکل که در خصوص برخی بانک ها، به ناترازی مزمن تبدیل شده است را در دستور کار دارد و در این زمینه، اهتمام ویژه بانک های ذیربط ضروری است.

رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به ضرورت تقویت بازار پول و سرمایه و هم افزایی هر چه بیشتر بین این دو بازار در راستای رفع نیاز بنگاه های اقتصادی به منابع مالی تصریح کرد: بازار سرمایه در کنار شبکه بانکی، می تواند نقش قابل توجهی در تأمین مالی بنگاه های اقتصادی ایفا کند و از این رو، همکاری و هم افزایی بازار پول و بازار سرمایه می بایست تقویت شود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به شرایط ارزی کشور گفت: ارزش معاملات ارز در سامانه نیما در ۷ ماهه امسال معادل کل سال ۱۳۹۹ بوده است و در بازار متشکل ارزی نیز حجم معاملات تاکنون معادل 1.1 میلیارد دلار بوده است که نشان از بهبود شرایط ارزی کشور است و پیش بینی می کنیم همین روند رو به رشد تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

 صالح آبادی در پایان، بر همفکری و تعامل مستمر بانک مرکزی با بانک ها، به ویژه در فرآیند وضع مقررات و بخشنامه ها، با هدف ارتقاء عملکرد شبکه بانکـی تأکید کرد.

در این نشست، مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری نیز به طرح دیدگاهها و نقطه نظرات خود پیرامون موضوعات مرتبط با شبکه بانکی پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها