موج
کدخبر : ۳۹۵۶۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395605

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

سرانه خرید در بسیاری از نمادهای بورسی امروز چهارشنبه بیشتر از سرانه فروش بود و حجم معاملات هم نسبت به روزهای قبل کمتر نبود، از این رو احتمالا هفته های آینده هم بازار روندی متعادل و رو به بالا خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بورس روز چهارشنبه با رشدی 2900 واحدی همچنان در سطح حمایت باقی ماند و از آنجایی که سرانه خرید در بسیاری از نمادهای بورسی بیشتر از سرانه فروش بود و حجم معاملات هم نسبت به روزهای قبل کمتر نبود به نظر می رسد هفته های آینده هم بازار روندی متعادل و رو به بالا خواهد داشت.

در حالا حاضر شاخص کل در سطح یک میلیون و 526 هزار واحد قرار دارد و از آنجایی که در روزهای اخیر روند مثبت نمادهای کوچک ادامه دارد، به طوری که بازار اول فرابورس روز چهارشنبه بیش از 2 درصد رشد داشته است و در بین گروه ها بیشتری رشد مربوط به گروه زراعت، گروه نهادهای مالی، گروه چند رشته ای صنعتی و ... بوده است و همچنین بیشترین افت شاخص بورس مربوط به گروه ماشین آلات، دارویی ها و چاپ و انتشارات بوده که در محدوده بین یک تا دو درصد افت داشته اند.

در حال حاضر شاخص کل بورس در محدوده حمایتی قرار داد و تا زمانی که پایین تر از یک میلیون و 47 هزار واحد قرار نگیرد روند صعودی شاخص کل ادامه خواهد داشت و اصلاح ان موقتی خواهد بودف هرچند در  روزهای آینده ممکن است که رنج زدن نمادها ادامه داشته باشد و رشد بسیار زیادی رخ ندهد اما به صورت تدریجی روند صعودی ادامه دار خواهد بود و حداقل شاخصل کل دوباره در هفته های آینده شاخص یک میلیون و 600 هزار واحد را خواهد دید و بعد از آن دوباره درگیر یک مقاومت می شود و نوسانات دوباره آغاز می شود.

حال با توجه به اینکه پیش بینی می شود که قیمت دلار هم در همین سطح 27 هزار تومان تثبیت شود در هفته های آینده شرکت های صادرات محور بورسی بازهم روندی صعودی خواهند داشت و اگر در دو هفته آینده مذاکرات وین آغاز شود روند ممکن است معکوس شود و شرکت های واردکننده رشد بیشتری را تجربه کنند زیرا با آغاز مذاکرات احتمال کاهش قیمت ارز هم وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها