موج
کدخبر : ۳۸۵۹۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385999

عضو سندیکای تولیدکنندگان برق در پاسخ به خبرگزاری موج؛

رضا حدادیان درباره اینکه صادرات برق از کشور گفت: در حال حاضر ایران مجبور به واردات برق شده به همین دلیل برخلاف تعهداتش باید صادرات را قطع کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، رضا حدادیان عضو سندیکای تولیدکنندگان برق در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه وزارت نیرو به یارانه وصل است به همین دلیل مشکل تامین برق داریم، گفت: از 20 سال پیش قرار بود قیمت برق گرانتر شود و اگر اتفاق می افتاد نیازی نبود که به مردم بگویند برق را خاموش کنید.

رضا حدادیان با بیان اینکه در سال 5 درصد مصرف برق افزایش یافته و 2 درصد افزایش تولید داشته ایم، گفت: سالی که میلیارد دلار برق صادر می شود و اگر 30 درصد درآمد آن برای بازپرداخت وام های نیروگاه ها تخصیص پیدا می کرد سرمایه گذاری در صنعت برق ادامه پیدا می کرد.

حدادیان در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه آیا هنوز صادرات برق در کشور وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ایران مجبور به واردات برق شده به همین دلیل مجبور است که برخلاف تعهداتش صادرات را قطع کند.

او با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات از سرمایه گذاران صنعت برق باید نرخ بهره کمتری می گرفت، گفت: در شرایط کنونی منابع گاز داریم و باید در ساخت نیروگاه بیشتر به این سمت بریم نه اینکه سرمایه گذاران را مجبور به ساخت نیروگاه کمباین کرد. به طور قطع کسی که گرسنه است و نیاز به نان دارد نباید به دنبال کیک برود. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها