موج
کدخبر : ۳۶۵۵۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365576

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 4 سنت معادل 0.07 درصد افزایش به 61 دلار و 13 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 4 سنت معادل 0.07 درصد افزایش به 61 دلار و 13 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا امروز با یک سنت معادل 0.02 کاهش به 58 دلار و 35 سنت رسید.

انستیتوی نفت آمریکا روز سه شنبه گزارش داد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 5 فوریه با 3.5 میلیون بشکه کاهش مواجه بوده و به 474.1 میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که بر اساس نظرسنجی رویترز، تحلیلگران انتظار افزایش 985 هزار بشکه ای را داشتند. آمارهای رسمی اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا اواخر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

موسسه آی ان جی اکونومیکس در یادداشتی نوشت: «انتشار گزارشی مشابه برآوردهای انستیتوی نفت آمریکا احتمالا موجب ادامه تقویت قیمت ها خواهد شد.»

در حالی که دولت های جهان اقدام به آغاز واکسیناسیون کرونا کرده و اقدامات محرک مالی گسترده ای را برای تقویت فعالیت های اقتصادی به اجرا گذاشته اند، قیمت نفت از ماه نوامبر تاکنون رو به افزایش گذاشته است.

عربستان، بزرگترین صادرکننده نفت جهان به صورت یکجانبه در حال کاهش عرضه نفت خود در ماه های فوریه و مارس است. این در حالی است که پیشتر اعضای گروه اوپک پلاس نیز متعهد شده اند تولید نفت خود را محدود کنند.

برخی تحلیلگران انتظار دارند بازار در سال 2021 شاهد کمبود عرضهذ باشد، زیرا رفته رفته به تعداد جمعیت واکسینه شده جهان اضافه می شود و احتمالا طی ماه های آینده سفرها و فعالیت های کاری از سر گرفته خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها