موج
کدخبر : ۳۵۱۱۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351109

محرم کریمی در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد؛

دبیر کانون سراسری تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران گفت: در حال حاضر دستگاه های های متولی نظارت بر تولید و استاندارد ساخت و ساز بر کیفیت بتن های آماده موجود در بازار، نظارتی ندارند، به همین دلیل برخی برای اینکه محصولشان ارزانتر باشد بتن های غیراستاندارد روانه بازار می کنند.

دبیر کانون سراسری تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان تقاضا برای بتن آماده کاهش یافته است، گفت: در شرایطی که اقتصاد کشور با تورم سنگین روبرو شده و مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند توان ساخت و ساز هم ندارند، میزان تقاضا برای بتن آماده هم در کشور کاهش یافته است.

محرم کریمی با بیان اینکه بتن آماده دارای ترکیبی خاص است، افزود: در حال حاضر دستگاه های های متولی نظارت بر تولید و استاندارد ساخت و سازها بر کیفیت بتن های آماده بازار نظارتی ندارند، به همین دلیل برخی تولیدکننده ها برای اینکه محصولشان ارزانتر باشد بتن های غیراستاندارد روانه بازار می کنند. از طرف دیگر بتن های آماده باید در یک بازه زمانی یک ساعته در ساختمان بکار بروند و اگر زمان زیادی از آن گذشته باشد فاسد می شود و مقاومت خود را از دست می دهد و این موضوع می تواند شهر را در آستانه فاجعه قرار بدهد، زیرا وقتی ساختمان ها با استفاده از بتن های فاسد ساخته شوند با کوچکترین زلزله ای آسیب پذیر خواهند بود.

او با تاکید بر اینکه محدودیت تردد تراکمیکسرها در سطح شهر تهران منجر شده استفاده از بتن آماده با چالش فاسد شدن روبرو شود، اظهار کرد: در شرایط کنونی شهرداری تهران اجاز تردد تراکمیکسرها را نمی دهد در حالی که  شورای فنی استان مصوبه ای داد که بتن ماده ای فاسد شدنی است و باید مانند کامیون های حمل کالای فاسد شدی با آن برخورد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها