موج
کدخبر : ۳۴۳۸۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343874

محمدرضا کلامی:

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸صفر ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت صمت، محمد رضا کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان جلسه تنظیم بازار کشور اظهار کرد: مقادیر عرضه کالاهایی برنج، شکر، روغن نباتی، گوشت مرغ و گوشت قرمز از محل ذخایر تعیین سهمیه شده و با توجه به اقدام هیات ‌ها برای تهیه بسته ‌های حمایتی خشک مقرر شد توزیع این اقلام تا ۲۸ صفر از طریق سامانه بیرق و توسط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ادامه داشته باشد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تداوم ممنوعیت واردات برنج تصریح کرد: با توجه به آزاد شدن قیمت ارز واردات برنج و دیگر تهدیدی برای تولیدات داخلی به شمار نمی‌آید و برای جلوگیری از کمبود کالا در سطح عرضه علیرغم اینکه ممنوعیت واردات برنج همچنان ادامه دارد و امروز نیز مقرر شد، برنج وارداتی موجود در گمرکات کشور که تا پیش از ۳۱ مرداد وارد کشور شده و قبض انبار و یا تخصیص ارز آنها پیش از این تاریخ است، ترخیص و وارد بازار شوند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد قیمت گوشت قرمز در کشور نیز تاکید کرد: قیمت دام زنده نسبت به سال ۹۷ کاهشی بوده و قیمت مصرف کننده نیز همینطور، به عنوان نمونه مخلوط گوسفندی میانگین قیمت آن حدود ۹۷ هزار تومان است.

کلامی ادامه داد: به طور کلی و با هدف حمایت از تولید کنندگان، با توجه به اینکه در صورت آزادسازی صادرات دام زنده، قیمت گوشت غیر قابل کنترل خواهد بود مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره استراتژیک این کالا را از محل تولیدات داخلی انجام دهد.

وی اعلام کرد: نرخ مصوب برای گوشت گوساله بسته بندی شده پنج قطعه‌ای ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد که دولت از تولیدکنندگان خریداری می‌کند و قیمت مصرف کننده نیز در بازار هم اکنون حدود ۸۰ هزار تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها