موج
کدخبر : ۳۴۰۲۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340233

اردکانیان:

وزیر نیرو گفت: بزرگترین مجموع پروژه بزرگ در حوزه آب و خاک مرزی در هفته آینده افتتاح خواهد شد که با اجرای این طرح استان‌های مرزی از این منابع آب و خاک بهره مند می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح ۱۵ پروژه توزیع شرکت برق منطقه‌ ای تهران، در قالب چهاردهمین هفته پویش هرهفته الف_ب_ ایران گفت: ما در هفته چهاردهم پویش الف ب ایران هستیم که تا پایان سال ۲۵۰ پروژه با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی در صنعت آب و برق به ثمر می‌رسد.

او ادامه داد: تاکنون ۵۳ پروژه در صنعت برق اجرایی شده است و حدود ۵۰ پروژه اصلاح روش‌ها است که با اجرای این طرح خدمت رسانی افزایش می یابد.

اردکانیان افزود: تاکنون ۳ پروژه در نظر گرفته شده است که یکی از آن‌ها بیمه مشترکان در پی نوسانات برق است.

وزیر نیرو ادامه داد: در هفته آینده بزرگترین مجموع پروژه بزرگ در حوزه آب و خاک مرزی افتتاح خواهد شد که با اجرای این طرح استان‌های مرزی از این منابع آب و خاک بهره مند می‌شوند.

این مقام مسئول اضافه کرد: با اجرای طرح  آب و خاکی در غرب کشور حدود ۱۱ هزار شغل مستقیم و ۳ هزار شغل غیر مستقیم با اجرای این طرح فراهم می‌شود.

اردکانیان گفت: اگر ما مقایسه ای به نسبت شایستگی مردم انجام دهیم باید بگوییم هنوز راه زیادی باید طی شود، ولی آنچه که با همکاری دست اندرکاران در کشور صورت گرفته است در حال حاضر مناطق از شاخص‌های خدماتی بالایی برخوردار است.

وزیر نیرو بیان کرد: امروز متوسط جمعیت شهری دنیا که از آب شرب برخوردار هستند، ۸۵ درصد است، ولی در کشور ما این رقم ۱۰۰ درصد است.

اردکانیان گفت: متوسط جمعیت برق در جوامع شهری دنیا بیش از ۹۲.۷ درصد است، ولی در ایران این رقم ۱۰۰ درصد است.

* عرضه انرژی در کشور امسال رشد ۴.۵ درصدی داشته است

وزیر نیرو اظهار کرد: عرضه انرژی در کشور امسال رشد ۴.۵ درصدی داشته و بیش از ۲۹۴ هزار قرارداد مشارکت برای مدیریت مصرف انرژی با واحد‌های تولیدی و صنعتی منعقد شده است.

او ادامه داد: در بخش خانگی حدود ۴۰۰ مگاوات را توانستیم با کمک شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها مدیریت کنیم و مردم هم با اعتمادی که داشتند همراهی کردند.

وزیر نیرو توضیح داد: ۱۲۰ هزار تفاهم نامه در سال گذشته با بخش‌های تولیدی و انرژی کشور منعقد شد که بر اساس آن قرار شد در ساعت‌های اوج بار، مصرف خود را کاهش دهند و در ساعت‌های دیگر هم تقاضای بیشتری داشته باشند که این تعداد امسال به ۲۹۴ هزار تفاهم نامه رسیده است.

اردکانیان عنوان کرد: سال گذشته سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پاداش به این واحد‌ها در ازای کاهش مصرف و تقاضا در ساعت‌های اوج مصرف پرداخت شد.

او همچنین گفت: بخش عمده‌ای از بار گردش آب و برق با مصرف کنندگان است و باید از همراهی‌های مردم به ویژه در شرایط کرونایی قدردانی کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها