موج
کدخبر : ۳۳۲۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332463

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک درصد معادل 41 سنت افت به 39 دلار و 38 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی ها از اینکه اگر تولیدکنندگان بزرگ نتوانند بر سر تمدید توافق کاهش تولید به اجماع برسند عرضه مجددا افزایش خواهد یافت قیمت نفت پس از افزایش در جلسه قبل امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک درصد معادل 41 سنت افت به 39 دلار و 38 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 1.6 درصد معادل 61 سنت افت به 36 دلار و 68 سنت رسید.

عربستان و روسیه 2 تولیدکننده عمده نفت توافق کرده اند که از تمدید توافق گروه اوپک پلاس برای کاهش 9.7 میلیون بشکه ای تولید نفت تا ماه جولای حمایت کنند.

اما این دو کشور نتوانسته اند بر سر برگزاری نشست گروه اوپک پلاس در روز پنجشنبه برای بحث در خصوص تمدید کاهش تولید توافق کنند و به گفته منابع مطلع در اوپک تداوم کاهش تولید در ارقام فعلی منوط به آن است که کشورهایی که از تعهدات خود به موجب توافق قبلی تبعیت نکرده اند تولید خود را بیشتر کاهش دهند.

لاچلان شاو تحلیلگر بازار نفت در نشنال بانک استرالیا گفت: «بازار به این نتیجه رسیده که به نتیجه رسیدن توافق بر سر تمدید کاهش تولید اندکی پیچیده است... اگر آنها این مکانیزم را حفظ نکنند... تمدید کاهش تولید برای ماه جولای منتفی خواهد بود.»

وی افزود، این بدان معنا خواهد بود که اوپک پلاس مجددا به کاهش 7.7 میلیون بشکه ای به جای کاهش 9.7 میلیون بشکه ای برگردد.»

به علاوه، عربستان و دیگر تولیدکنندگان حاشیه خلیج فارس نظیر کویت و امارات برنامه ای برای تمدید کاهش های داوطلبانه 1.8 میلیون بشکه ای خود پس از ماه ژوئن ندارند و این بدان معناست که عرضه نفت در ماه آینده میلادی فارغ از تصمیم اوپک پلاس افزایش خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها