موج
کدخبر : ۳۲۹۲۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329287

فیس‌بوک و گوگل در بیانیه‌هایی اعلام کردند به دلیل شیوع ویروس کرونا سیاست دورکاری از خانه را تا پایان سال ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بی بی سی، شرکت‌های بزرگ فناوری به دلیل شیوع ویروس کرونا از همان روزهای ابتدایی دفاتر خود را تعطیل کردند و کارمندانشان از راه دور به فعالیت خود ادامه می دادند اما اکنون این شرکت ها برنامه‌های خود برای بازگشایی دفاترشان در آینده نزدیک را منتشر کرده‌اند؛ این در حالی است که فیس‌بوک و گوگل فرصت‌های دورکاری بیشتری برای کارمندان را در نظر گرفته‌اند.

گوگل ابتدا اعلام کرد سیاست دورکاری از خانه را تا اول ژوئن ۲۰۲۰ میلادی ادامه می‌دهد. اما این شرکت اکنون سیاست دورکاری را گسترده‌تر می‌کند. فیس‌بوک نیز اعلام کرده در ۶ جولای دفاتر خود را باز می‌کند.

ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل نیز اعلام کرده کارمندانی که حضورشان در دفتر کار نیاز است، می‌توانند از ماه جولای به سرکار بازگردند چراکه اقدامات ایمنی بیشتری در محل کار اجرا می‌شود.

اما به گفته پیچای بخش اعظم کارمندان که فعالیت‌هایشان از خانه قابل اجرا است، می‌توانند تا پایان سال به دورکاری از خانه ادامه دهند.

همزمان با انتشار بیانیه گوگل، فیس‌بوک نیز بیانیه‌ای مشابه منتشر کرده است.

سخنگوی فیس‌بوک در این باره می‌گوید: فیس‌بوک گام بعدی برای بازگشت به کار را برداشته است. امروز اعلام می‌کنیم هرکسی که قادر به انجام وظیفه خود از راه دور است، می‌تواند تا پایان سال به دور کاری ادامه دهد. همانطور که می‌دانید شرایط دائماً در حال تغییر است زیرا کارمندان و خانواده‌هایشان باید تصمیم مهمی درباره بازگشت به کار بگیرند.

فیس‌بوک هنوز مشغول بررسی آن است که از کدام کارمندان بخواهد در محل کار حاضر شوند.

این در حالی است که برخی از شرکت‌ها مشغول طراحی دوباره فضاهای ادارای هستند تا قوانین فاصله گذاری اجتماعی را لحاظ کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها