موج
کدخبر : ۳۲۷۶۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327681

محمد راستاد خبر داد؛

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فرآیند ترک تشریفات قرارداد ساخت ۴۰ فروند شناور عملیاتی بنادر در سازمان برنامه و بودجه انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در اولین جلسه شورای مدیران این سازمان به صورت ویدئو کنفرانس، از « انجام فرآیند ترک تشریفات قرارداد ساخت ۴۰ فروند شناور عملیاتی بنادر در سازمان برنامه و بودجه» خبر داد و گفت: در سال جدید و در حوزه تجهیزات، با نهایی سازی فرایند قرارداد ساخت ۴۰ فروند شناور عملیاتی بنادر از مجموع ۸۳ فروند شناور مورد نیاز، و برنامه ریزی برای ۴۳ فروند باقی مانده، گام بزرگی در راستای نوسازی تجهیزات و ناوگان سازمان بنادر و دریانوردی برداشته می شود.

محمد راستاد ، نهادینه سازی و اجرایی سازی فرهنگ مهندسی ارزش را یکی از اولویت های سازمان بنادر برشمرد و اظهار داشت: در شرایط فعلی که این سازمان و حتی کشور، با محدودیت منابع مواجه است، مهندسی ارزش کمک می کند تا پروژه ها با رویکرد مناسب تر به لحاظ کیفی و صرفه جویی در هزینه ها، اجرایی و عملیاتی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به تداوم محدویت های ناشی از بیماری کرونا، گفت: همچنان همه بخش ها در سازمان ملزم¬اند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در دستورکار جدی خودشان قرار دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به « اجرایی شدن شیوه نامه نظارت بر قراردادها»، خاطرنشان کرد: گزارش بازرس مدیرعامل از یکی از بنادر در خصوص اجرایی شدن این شیوه نامه مطلوب نیست و لازم است مدیران کل بنادر در باره اجرایی شدن شیوه نامه نظارت بر قراردادها و دقت در محتوای این شیوه نامه، ورود جدی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: مشکلات بنادر نباید به هیچ وجه مورد غفلت قرار گیرد و باید به سرعت در ستاد تعیین تکلیف شود.

راستاد یکی از چالش ها در بنادر را عدم اقدام به موقع در خصوص اتمام قراردادها و انعقاد قرارداد های جدید برای انتخاب پیمانکاران، مشاوران، اپراتورها و سرمایه گذاران برشمرد و تاکید کرد: بنادر باید ۷ ماه پیش از خاتمه قراردادها، اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد خلاء و تاخیر در انعقاد قرارداد جدید نباشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها