موج
کدخبر : ۳۲۷۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327513

حسام گودرزی؛

مدیر اجرایی انجمن غرفه سازان، گفت: سالانه بیش از ۵۰ میلیون ساعت کاری در بخش غرفه سازی صنعت نمایشگاهی فعالیت انجام می‌شود که در حال حاضر به دلیل توقف کار نمایشگاه ها تعطیل شده و کمپینی برای حمایت از معیشت هزار شرکت فعال در این بخش راه‌اندازی شده است.

مدیر اجرایی انجمن غرفه سازان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حاضر از فضای نمایشگاهی به عنوان یکی از مراکز نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا، استفاده می شود، گفت: فعالان حضور صنعت نمایشگاهی که شامل هزار شرکت می شود در شرایط کنونی هیچ‌گونه فعالیتی ندارند.

حسام گودرزی با بیان اینکه ممکن است تا اواسط تیرماه، فعالیت نمایشگاهی همچنان تعطیل باقی بماند، افزود: به ازای هر مترمربع فضای نمایشگاهی بیش از ۹۰ درصد اشتغال مستقیم در بخش غرفه‌سازی ایجاد می‌شود و با توجه به اینکه سالانه بیش از ۱۵ هزار متر غرفه نمایشگاهی به دست غرفه‌سازان ساخته می‌شود شرکت‌های زیادی در این بخش فعال هستند که در مجموع می‌توان گفت در سال بیش از ۵۰ میلیون ساعت کار در این بخش فعالیت انجام می‌شود.

او با اشاره به اینکه نامه‌ای با امضای الکترونیکی 850 فعال نمایشگاهی به دفتر 3 وزیر اقتصاد دولت ارسال می‌شود، تصریح کرد: در شرایط کنونی کمپینی برای حمایت از شاغلان این صنعت به راه افتاده است تا با حمایت دولت از آسیب به این صنف جلوگیری شود.

به تازگی احسان قمری مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از هماهنگی با بانک توسعه صادرات ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران جهت پرداخت تسهیلات کم بهره و مدت‌دار به فعالان صنعت نمایشگاهی اعم از مجریان نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و مراکز نمایشگاهی دارای مجوز از سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها