موج
کدخبر : ۳۲۷۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327121

حسن حنان در پاسخ به خبرگزاری موج؛

قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی گفت: در حال حاضر برای 83 هزار خبازی در کشور پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده و درصورتی که رعایت نکنند سهیمه آرد آنها قطع می شود.

به گزاش خبرگزاری موج، قائم مقام شرکت بازرگانی دولتی در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه پروتکل‌ های بهداشتی در مراکز خرید گندم رعایت می شود و نظارت کافی بر اجرای آن وجود دارد، در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج، گفت: در حال حاضر برای 83 هزار خبازی در کشور پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده و درصورتی که رعایت نکنند سهیمه آرد آنها قطع می شود. در واقع در زمان تحویل گندم پروتکل باید این‌گونه اجرا شود که نمونه برداری باید توسط یک نفر انجام و در آزمایشگاه نیز از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری شود.

حسن حنان، افزود: گندم به دلیل اینکه رطوبت دارد می تواند محل زیست ویروس ها باشد، از این رو به عنوان یک ماده غذایی نباید آغشته به آلودگی شود، به همین دلیل نظارت کافی از زمان تحویل گندم تا ورود به سیلو پیوسته انجام می شود و در نهایت تمام پروسه تبدیل گندم به آرد نیز با نظارت کامل طی می شود همچنین مرحله بعد در نانوایی ها است، فردی که پول دریافت می کند باید با فردی که نان را از تنور درمی‌آورد متفاوت باشد و فاصله گذاری اجتماعی نیز  باید بین این افراد رعایت شود و اتحادیه نانوایان نیز به صورت پیوسته نظارت کنند تا اگر نانوایی اصول بهداشتی را رعایت نکرد سهمیه آرد آنها قطع شود.

همچنین محمدجواد کرمی رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی در این نشست با تاکید بر اینکه در نانوایی ها باید از پرداخت پول نقد خودداری شود، گفت: در شرایط کنونی همه کارکنان نانوایی ها باید دستکش داشته باشند و به محض اینکه نان از تنور بیرون می آید باید در داخل پاکت فریز قرار دهند.

او بابیان اینکه دولت باید موضوع معافیت مالیاتی، تخفیف بیمه و ... را برای نانوایی ها نیز در نظر بگیرد، تصریح کرد: در مدت زمانی که قرنطینه اجرا شد میزان مصرف نان کاهش یافت، از این رو حمایت از نانوایی ها نیز باید در دستور کار دولت قرار گیرد. 

قاسم زراعت کار رئیس نانوایان سنتی تهران نیز، گفت: با همکاری  ستاد مقابله با کرونا  الکل 70 درصد با قیمت 90 هزار تومان بازای  هر لیتر در اختیار نانوایی های سنتی قرار گرفت و نانوایان برای سطوح از آن استفاده کردند، اما مساله ای که وجود دارد این است که نانوایان به پاکت فریز کافی دسترسی ندارند، از طرف دیگر داخل پاکت فریز ماندگاری نان داغ کم می شود، بنابراین مشتریان باید نان را داخل پارچه بگذارند.

او افزود: در حال حاضر کارگران نانوایی ها که بیشتر شهرستانی هستند توان خرید دستکش لاتکس و ... را ندارند و اگر به آن ها فشار بیاورند کار را رها می کنند و این مساله می تواند مشکل آفرین باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها