موج
کدخبر : ۳۱۷۴۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317427

رئیس سابق اتحادیه الکترونیک در گفتگو با خبرگزاری موج؛

فرزاد نوری گفت: اگر برای ساخت تجهیزات سرمایه گذاری شود در آینده سرمایه برمی‌گردد، از طرف دیگر وقتی در داخل کشور قرار است قطعاتی تولید شود از این طریق تحریم ها نیز دور زده می‌شود.

رئیس سابق اتحادیه الکترونیک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه همکاری برای در ورود دانش فنی تجهیزات الکترونیک به ایران با تولیدکنندگان برتر مذاکراتی انجام شده است، گفت: در ایران از سال 1384 با هدف تامین تجهیزات، طراحی، مشاوره و اجرای سیستم‌های حفاظت الکترونیک فعالیت های آغاز شده و باعث شده در شرایط کنونی محصولات ایرانی قابلیت رقابت با بهترین محصولات روز دنیا را پیدا کنند.

فرزاد نوری با بیان اینکه گسترده ترین شبکه توزیع محصولات حفاظتی در کشور وجود دارد، افزود: تامین و تولید تجهیزات حفاظت الکترونیک در بازار ایران و منطقه خاورمیانه از سال ۱۳۹۱ در ایران به صورت جدی دنبال می‌شود، به طوری که در جهت تنوع تولید ایرانی با طراحی و عرضه انواع قاب های محفظه دوربین محفظه های پلاستیکی و فلزی همچنین قالب های DVRو  NVR برای اولین بار اقدام به طراحی و تولید برد مدار چاپی نموده است.

او با اعلام اینکه با تایید پدافند غیرعامل در سال جدید قرار شده فضای ابری را در داخل کشور راه اندازی کنیم، تصریح کرد: با همکاری دانشگاه خواجه نصیر و امیرکبیر بومی سازی نرم افزارها در حال انجام است، هرچند در وضعیت اقتصادی سامانی نیست، اما اگر برای ساخت تجهیزات سرمایه گذاری شود در آینده سرمایه برمی‌گردد. از طرف دیگر وقتی در داخل کشور قرار است قطعاتی تولید شود از این طریق تحریم ها نیز دور زه می‌شود.

رئیس سابق اتحادیه الکترونیک با تاکید بر اینکه راه اندازی نخستین دوره دانشگاهی حفاظت الکترونیک پودمانی انجام شده است، تصریح کرد: راه اندازی آزمایشگاه پیشرفته در کنار خط تولید اختصاصی و اتاق تمیز جهت تولید تجهیزات الکترونیکی با فناوری روز دنیا از ویژگی های منحصر به فردی است که امروز اجرا می کنیم. البته نباید فراموش کرد که راه اندازی شبکه توزیع و خدمات پس از فروش گسترده در سراسر کشور به توسعه صنعت الکترونیک و تامین بازار داخلی کمک می‌کند.

او با بیان اینکه ارائه خدمات مشاوره‌ای در بخش های مختلف کمک کننده است، اظهار کرد: در واقع ارائه خدمات مشاوره به منظور تامین نیازهای فنی منطبق با خواسته مشتریان، ارائه خدمات مشاوره بازاریابی و فروش به منظور ارتقا سطح دانش فنی محصولات در سراسر کشور در شرایط کنونی به فضای اقتصادی کمک می‌کند تا بتوان در میان رقبا متمایز بود و این رویکرد به طور جدی دنبال می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها