موج

وزیر انرژی تاجیکستان؛

عثمان علی عثمان زاده، گفت: دنبال این هستیم که مشکلات بانکی بین دو کشور برطرف شود، در حال حاضر امکانات لازم برای حضور شرکت های ایرانی در تاجیکستان فراهم شده است.

وزیر نیرو پس از امضای تفاهمنامه کمیسیون مشترک ایران و تاجیکستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کمیته های مشترکی شکل گرفته که تا سه ماه آینده اقدامات آنها اجرایی خواهد شد، گفت: درخصوص همکاری مالی، تجاری، گردشگری، تورهای علمی و...تصمیم گیری های خوبی انجام شده است.

رضا اردکانیان با بیان اینکه مبادلات انرژی اهمیت ویژه ای با کشورها آسیای مرکزی دارد، افزود: به دنبال این هستیم که مبادلات انرژی با کشورهای همچون افغانستان و ازبکستان برقرار شود و  از برق تولیدی تاجیکستان نیز در این بخش استفاده شود.

او با بیان اینکه 15 درصد ظرفیت برق آبی دنیا در تاجیکستان قرار دارد، اظهار کرد: این کشور می تواند با توسعه همکاری خود در بخش برق در مسیر تامین برق منطقه نقش مهمی داشته باشد.

در ادامه این نشست عثمان علی عثمان زاده وزیر انرژی تاجیکستان با اشاره اینکه به دنبال این هستیم که مشکلات بانکی دو کشور برطرف شود، گفت: در حال حاضر امکانات لازم برای حضور شرکت های ایرانی در تاجیکستان فراهم شده است.

او با بیان اینکه برق تولید شده در تاجیکستان تابستانی هست که امکان صادرات آن بیشتر می شود، افزود: مشکلات مالی در زمینه پرداخت حاصل از فروش برق حل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج