موج

رضا اردکانیان خبر داد؛

وزیر نیرو گفت: توافقات حاصل شده در کمیسیون مشترک ایران و تاجیکستان در زمینه تجارت، توسعه همکاری بیمه و بانکی و ارائه پیشنهادات و الگوهای برای اجرای طرح ها بوده است، همچنین همکاری گمرکی و تبادل هیات های تجاری و برگزاری نمایشگاه های مشترک در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر نیرو در مراسم پایانی سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و تاجیکستان با اشاره به اراده مسئولان دو کشور برای توسعه روابط، گفت: همکاری با تاجیکستان برای ایران جایگاه ویژه ای دارد و پیشرفت این کشور را پیشرفت ایران می دانیم.

رضا اردکانیان درباره امضای تفاهمنامه کمیسیون اقتصادی مشترک، افزود: توافقات حاصل شده در زمینه تجارت، توسعه همکاری بیمه و بانکی و ارائه پیشنهادات و الگوهای برای اجرای طرح ها بوده است، همچنین همکاری گمرکی و تبادل هیات های تجاری و برگزاری نمایشگاه های مشترک در دستور کار قرار دارد.

او با تاکید بر اینکه حوزه حمل و نقل، کشاورزی و ارتباطات از دیگر اقداماتی است که اقدامی مشترک به همراه کشور ترکیه خواهد بود، اظهار کرد:  تا سه ماه آینده نشست مشترکی برای توسعه مسیر ریلی تا کشور ترکیه خواهد بود. همچنین نشست های مشترکی برای توسعه خدمات فنی و مهندسی برگزار خواهد شد.

اردکانیان با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش در نیمه اول سال آینده درباره موسسه رودکی تاجیکستان مذاکراتی انجام داده ایم، گفت: تبادل استاد و فراهم کردن بورس دانشجویی از دیگر توافقاتی است که در این کمیسیون دنبال شده است، همچنین در بخش دادگستری نیز به تفاهم هایی در زمینه مبادله زندانیان به عمل آمده است. 

همچنین عثمان علی عثمان زاده وزیر انرژی و ذخایر آبی در این نشست با اشاره به اینکه  کمیسیون در راستای توسعه همکاری دو کشور بوده است، گفت: همکاری بین این دو کشور در راستای توافقات حاصل شده تحکیم خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج