موج

معاون دوم اتاق بازرگانی سلیمانیه در نشست تجاری ایران و اقلیم کردستان گفت: شهرک صنعتی مشترکی بین ایران و اقلیم کردستان در حال تاسیس است که بخشی از آن در خاک اقلیم کردستان و بخش دیگری از آن در خاک ایران قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون دوم اتاق بازرگانی سلیمانیه در نشست تجاری ایران و اقلیم کردستان با اشاره به اینکه فرصت خوبی برای شرکت های ایرانی به وجود آمده است، گفت: شهرک صنعتی مشترکی بین ایران و اقلیم کردستان در حال تاسیس است که بخشی از آن در خاک اقلیم کردستان و بخش دیگری از آن در خاک ایران قرار دارد.

احمد علی محمد با بیان اینکه در نشست مشترک بین ایران و اقلیم کردستان در مرز پرویزخان باید تسهیل و تسریع شود، افزود: تولید در این بخش مشمول تعرفه های گمرکی برای واردات مواد اولیه و...نخواهد بود و براساس تفاهم مشترک بین ایران و سوریه بخشی از کالای ایران از مرز پرویزخان به سوریه صادر خواهد شد.

او با اشاره به خواسته دولت ایران برای اینکه کالاهای خود را از اقلیم کردستان به سوریه صادر کند، تصریح کرد: تجار اقلیم کردستان آماده همکاری برای تسهیل در تجارت این منطقه است، همچنین زمینه راه اندازی یک شرکت مشترک برای تقویت همکاری های تجاری وجود دارد.

او افزود: این نکته را به مقامات ایرانی یادآور می شویم در دوران صدام حسین، اقلیم کردستان دروازه واردات کالای ایرانی به عراق بوده و حتی کالای ایرانی از منطقه اقلیم کردستان به جنوب عراق صادر می شود. بنابراین امیدوارم دیگر شاهد بسته شدن مرز ایران به روی تجار اقلیم کردستان نباشیم، از طرف دیگر نباید فراموش کرد روابط ما با ایران تنها اقتصادی نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج