موج

مشاور امور بین الملل سازمان توسعه تجارت؛

میرهادی سیدی گفت: توافقنامه با اوراسیا مفصل ترین توافقنامه ای است که ایران تاکنون داشته و مسیر تعرفه گذاری در جهت دستیابی به تجارت آزاد با این اتحادیه تا 8 سال آینده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مشاور امور بین الملل سازمان توسعه تجارت در همایش تجارت با اوراسیا ضمن اشاره به اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات و حمل و نقل شکل همکاری بین کشورها را تغییر داده است، گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری و رقابت به عنوان یک اصل در اقتصاد جدید مطرح شده است، به عبارت دیگر بعد از جنگ سرد اقتصاد کشورها در هم تنیده شده و می بینیم که یک کالا در ده کشور ساخته می شود.

میرهادی سیدی با بیان اینکه تحریم ها در جهت مخالف تعامل با کشورها است، اظهار کرد: اگر کالایی قبلا در یک سوله ساخته می شد امروز قطعات آن در کشورهای مختلف ساخته می شود، بنابراین تعامل برای ساخت کالایی مانند خودرو نیاز است و حتی امروز دیده می شود یک کت شلوار در پنج کشور مختلف ساخته می شود.

او با تاکید بر اینکه توافق های دوجانبه ایران بسیار محدود است، تصریح کرد: توافقنامه با اوراسیا مفصل ترین توافقنامه ای است که ایران تاکنون داشته و مسیر تعرفه گذاری در جهت دستیابی به تجارت آزاد با این اتحادیه تا 8 سال آینده است.

سیدی تصریح کرد: رویکرد تجاری با اوراسیا این است که هیچگونه رفتار تبعیض آمیزی وجود داشته باشد و کالاهای ارسالی ایران برای آنها از نظر برخورد قانونی باید مشابه کالاهای خودشان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج