موج

شافعی؛

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: رکت های ایرانی با حضور در کشورهای منطقه همچون تاجیکستان، امارات و...توانسته اند تجارب خوبی بی اندوزند که در صورتی که دولت ها تسهیلات لازم را ارائه دهند بخش خصوصی ایران می توانند در پروژه های سوریه با صرفه اقتصادی نقش آفرینی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست با هیات سوریه و وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کمیته بازسازی سوریه در ایران حول محورهای خدمات فنی و مهندسی، برق، مسکن، تامین دارو و کالاهای اساسی تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر بخش خصوصی ایران آمادگی تامین کالاهای مورد نیاز سوریه را دارد.

غلامحسین شافعی با بیان اینکه امضای تفاهمنامه همکاری بلندمدت بین ایران و سوریه که توسط معاون اول رئیس جمهور ایران و نخست وزیر سوریه امضا شده است زمینه فعالیت بخش خصوصی را تسریع کرده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ده هیات ایرانی به سوریه اعزام شده و حضور بخش خصوصی ایران در نمایشگاه بازسازی سوریه رشدی 4 برابری داشته است.

او با تاکید بر اینکه ساخت 30 هزار واحد مسکونی در سوریه از جمله اقداماتی است که از سوی شرکت های ایرانی اجرا خواهد شد، اظهار کرد: شرکت های ایرانی با حضور در کشورهای منطقه همچون تاجیکستان، امارات و...توانسته اند تجارب خوبی بی اندوزند که در صورتی که دولت ها تسهیلات لازم را ارائه دهند بخش خصوصی ایران می توانند در پروژه های سوریه با صرفه اقتصادی نقش آفرینی کنند.

شافعی با ارائه پیشنهاداتی برای حضور پررنگ تر ایران در پروژه های سوریه، اظهار کرد: معرفی پروژه های اقتصادی، پذیرش ضمانت نامه های بانکی، تسهیل در حضور شرکت های ایرانی با ارائه تسهیلات لازم و تامین امنیت آنها و اولویت قرار گرفتن شرکت های ایرانی نسبت به سایر پیمانکاران در شرایط برابر می تواند به توسعه روابط دو کشور بیانجامد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج