موج

مرتضی میری در گفتگو با موج مطرح کرد؛

رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی تهران گفت: به زودی دغدغه های مردم در زمینه تامین محصولات لوازم خانگی با کیفیت مشابه محصولات سامسونگ از طریق تولیدات جدید سام برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نزدیک به دو سال است که تحریم های آمریکا علیه ایران تشدید شده و با سیاست اعمال فشار بر شرکت های خارجی مانع از همکاری آن ها با تولیدکننده های ایرانی شدند و همین مسئله باعث شد تولیدکننده ای که بخشی از نیاز بازار ایران را از طریق ساخت محصولات سامسونگ تامین می کرد نتواند قطعات و مواد اولیه مورد نیاز را وارد کند و در نهایت مجبور به تغییر استراتژی شد تا با جایگزین کردن محصولات با کیفیت خلاء کنونی بازار را پر کند، این رویکرد از سوی دیگر شرکت که محصولات کره ای تولید می کرد نیز دنبال شده است.

رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه شرکت ایرانی سامسونگ کره‌جنوبی محصولات جایگزینی را برای جبران محصولات بازار لوازم خانگی ارائه می کنند، گفت: استفاده از خطوط تولید، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی شرکت های کره ای فعال در ایران از برنامه های پیش رو است، تا علاوه بر اینکه تامین نیاز کشور، در مسیر اشتغال و رونق تولید گام برداشته شود.

سیدمرتضی میری با تاکید بر اینکه شرکت سام با یک شرکت چینی به توافق رسیده است، افزود: تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید لوازم خانگی از شرکت‌های بزرگ اروپایی از جمله توافقات با این شرکت چینی است تا در ادامه  محصولات جدیدی با نام ایرانی «سام» جایگزین محصولات تولیدی سامسونگ در ایران شود. سبد کالای محصولات جدید برند سام شامل سیستم‌های صوتی- تصویری و محصولات شوینده و برودتی خواهد بود که به صورت مرحله ای وارد بازار خواهند شد.

او با بیان اینکه تولید محصولات جدید با گارانتی‌های سام‌سرویس ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: از آنجایی که محصولات سامسونگ از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده اند، از این رو مردم از محصولات جدید نیز کیفیت مشابه تولیدات قبلی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی در دو سال گذشته به دلیل کاهش تولید و عرضه محصولات، ضرورت اجرای یک برنامه راهبردی برای تقویت تولید را می طلبد، حال باید دید وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های مرتبط با بخش تولید چقدر از برنامه های متعادل عرضه و تقاضا حمایت خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج