موج

جواد حسین زاده؛

رئیس مرکز آمار ایران گفت: در ایران دو نهاد داده های آماری را ارائه می کند، از این رو باید نظام آماری ایران و نظام های آماری بین المللی ارتباط وجود داشته باشد تا یکپارچگی در ارائه داده ها وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس مرکز آمار ایران در شانزدهمین جشنواره جایزه ملی کیفیت با اشاره به اینکه مفهوم کیفیت در برخی موارد همچون امنیت ملی و...مفهومی متفاوت دارد، گفت: در کالاهای خصوصی افزایش فروش آن باعث کاهش قیمت آن می شود اما عامل افزایش کارایی آن نمی شود، اما درباره کالاهای عمومی اینگونه نیست و بازار ندارد و باید دولت و حاکمیت این محصول را تولید کند. از این رو تنها با جلب اعتماد مردم کیفیت کالای عمومی بدست می آید.

جواد حسین زاده با بیان اینکه وظیفه دولت توزیع درآمد است، افزود: دولت برای اینکه بتواند به اهداف خود برسد باید آمارهای دقیق وجود داشته باشد.

او با اشاره به اینکه در ایران دو نهاد داده های آماری را ارائه می کند، گفت: ارتباط نظام آماری ایران و نظام های بین المللی وجود داشته باشد، از این رو باید یکپارچگی در ارائه داده ها وجود داشته باشد.

او با تاکید بر اینکه در نظام آماری باید به اصول بنیادی آماری پایبندی وجود داشته باشد، تصریح کرد: در داده ها آماری کیفیت باید از استاندارهای که سازمان ملل منتشر کرده تبعیت شود.

او با بیان اینکه پیش نویسی برای تصویب در مجلس در حال تدوین است، اظهار کرد: در حال حاضر جزئیات این لایحه در شورای آمار تدوین شده و پس از نهای شدن به مجلس ارائه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها