موج

همتی:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: به علت سیاست های ارزی و مدیریت راهبردی بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز، شاهد تامین روان تر نیازهای وارداتی و منطقی شدن در بازار خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: قبلا تاکید کردم، به علت سیاست های ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت راهبردی بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز،  شاهد تامین روان تر نیازهای وارداتی و منطقی شدن در بازار خواهیم بود.

* ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

وی افزود: البته این نکته را هم بارها تاکید کرده ام ، در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی،  هر کدام در حدودی می توانند بازار ارز را متاثر سازند. با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و ذخایر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

همتی تاکید کرد: بانک مرکزی تلاش کرده است،  بطور مرتب با نرخ مناسب بازار از طریق صرافی های منتخب،  امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی فراهم آورد. خرید خالص روزانه میلیونها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالین اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است.

وی ادامه داد: ضمنا،  آنچه که تاکنون در خصوص تقویت ارزش پول ملی گفته ام،  صرفا در مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یک سال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریمهای ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمتها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها