موج

پیام باقری در پاسخ به موج مطرح کرد؛

نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران گفت:در سال گذشته میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی در ده ماهه 111 میلیون دلار بوده و پیش بینی می شود میزان صادرات امسال همین میزان باشد و در سال 96 میزان صادرات 498 میلیون دلار بوده است. البته در سال 90 میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به 5 میلیارد دلار رسیده بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه صنعت برق با اشاره به اینکه مجموعه سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران 100 میلیون دلار است در حالی که سال گذشته حدود 44 میلیارد دلار صادرات داشته ایم، گفت: در حال حاضر در کشور ترکیه اعتبار صندوق ضمانت صادرات 2 میلیارد یورو و در عربستان 4 میلیارد یورو است و این نشان می دهد که میزان سرمایه صندوق ضمانت صادرات در ایران بسیار پایین است.

پیام باقری در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج درباره آمار واقعی صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور گفت: در سال گذشته میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی در ده ماهه 111 میلیون دلار بوده و پیش بینی می شود میزان صادرات امسال همین میزان باشد و در سال 96 میزان صادرات 498 میلیون دلار بوده است. البته در سال 90  میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به 5 میلیارد دلار رسیده بود. 

او با تاکید بر اینکه ایران در حال از دست دادن برخی بازارهای سنتی خود در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی است، تصریح کرد: در حال حاضر بازارهای خدمات فنی و مهندسی ایران در منطقه تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته و برخی کشورهای رقیب مانند ترکیه به دنبال تصاحب سهم ایران در بازارهای سنتی همچون عراق و افغانستان هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها