موج

محمد اسلامی:

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انطباق ۹۰درصدی ارتباط ستاد اربعین و زائران از طریق اس ام اس گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر که در عتبات هستند و در حال بازگشت تا دو روز دیگر هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه سفر اربعین غیر قابل پیش بینی و  زوار و مردم آن را برنامه‌ریزی می‌کنند که چه زمانی به این سفر بروند، با ارتباط اس ام اسی که ستاد مرکزی اربعین با مردم داشت به گونه‌ای کار پیش رفت که این برنامه ریزی ها و عملکرد که مردم و زوار داشتند ارتباط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرد.

 وی با اشاره به انطباق ۹۰درصدی ارتباط ستاد اربعین و زائران از طریق اس ام اس ادامه داد:  به همین دلیل می‌توان گفت این برنامه ریزی جواب داد. الان حدود ۸۰۰ هزار نفر که در عتبات هستند و در حال بازگشت تا  دو روز دیگر هستند.

اسلامی خاطر نشان کرد: پیش بینی های لازم برای این که وسیله نقلیه لازم برای آنها فراهم شود در هر چهار مرز صورت گرفته است. برآورد ما این است که از این ۸۰۰ هزار نفر را با توجه به اینکه تعدادی که با خودروی شخصی مسافرت کردند حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار نفر بخواهند با اتوبوس برگردند. 

وزیر راه تاکید کرد ۱۱ هزار اتوبوس برای این کار در نظر گرفته شده که و امیدوار هستید طبق همین برنامه ریزی زائران بتوانند با وسایل نقلیه عمومی که برای آنها در نظر گرفته شده بازگشت داشته باشند.

وی با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی بر استراحت زوار در مرز و رعایت نکات ایمنی در رانندگی گفت: این نکات مورد تایید همه ما است که زائران با خستگی رانندگی نکنند.

وی با تشکر از همه کسانی که در حوزه حمل و نقل اربعین حسینی تلاش کردند، بیان داشت: ما با حداقل تاخیر در هواپیما مواجه بودیم حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد بیشتر از سال گذشته پرواز داشتیم حدود ۱۰۰ درصد در مسئله قطار از سال گذشته بیشتر بوده است و میزان مسافران در حمل و نقل جاده ای با یک افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مواجه شده است. 

وزیر راه تصریح کرد: امیدوارم که انشاالله بتوانیم بهسازی و توسعه پایانه های مرزی را همچنان ادامه دهیم  کیفی‌سازی راه‌ها را همچنان ادامه دهیم نه فقط برای اربعین بلکه برای کل ایام مردم بتوانند با رفاهی کامل با ایمنی سفر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها