در بازدید وزیر دفاع از نمایشگاه نانو مطرح شد؛

فناوری نانو ،شناسایی و حمایت از استعدادهاو هدایت آنها بهبه سمت کارآفرینی می تواند نقش مهمی در شکل گیری جریان پایدار نیروی انسانی در کشور ایفا باشد، از این رو توسعه این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، ایران در رتبه چهارم دنیا در حوزه نانو و‌ فناوری قرار دارد دستاوردی که از نگاه بسیاری از کارشناسان ظرفیت بالایی دارد، اما هنوز ایران نتوانسته هنوز به صورت شایسته و کاربردی از آن بهره برداری کند. در حال حاضر نمایشگاهی با همین عنوان برپاست که وزیر دفاع نیز صبح امروز از آن بازدید داشت.

معاون وزیر صنعت با اعلام این که فضای این نمایشگاه نسبت به گذشته ۴۴ درصد افزایش داشته است، گفت: فناوری نانو یکی از دست یافته های ارزشمند امروز بشری است و کشور از بنیه بالای در فناوری نانو برخوردار است که هیج فناوری یا دانشی از خارج وارد نشده است و تمام فرایندها از ایده تا تولید محصول داخلی است که پیوست صادراتی دارد

بهمن حسین زاده با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان با حضور متخصصان زبده برآمده از بطن دانشگاه ها حلقه واسط دانشگاه و صنعت است، افزود: توسعه فناوری نانو ،شناسایی و حمایت از استعدادهاو هدایت آنها برای کارآفرینی می تواند نقش مهمی در شکل گیری جریان پایدار نیروی انسانی نانو در کشور ایفا نماید.

او با تاکید بر صنعتی سازی ،افزایش کارآیی پیرامون نحوه تاثیر فناوری مورد نیاز صنعت گفت: پژوهش و‌ پیشرفت در فناوری نانو می تواند فرصت های قابل توجهی را در راستای توسعه صنعتی پیش روی صنعت قرار دهد.

 حسین زاده در ادامه با تاکید بر افزایش و رشد ۴۴ درصدی نمایشگاه دوازدهم نانو نسبت به سال گذشته تاکید کرد؛نمایشگاه فناوری نانو بعنوان فرصتی برای به اشتراک گذاری دستاوردهایی نانویی و بازیابی عرصه توانمندی های داخلی و ایجاد انگیزه برای صاحبان فناوری نانو است و ارتقاکیفیت ،رفع مشکلات زمینه را برای توسعه و گسترش فناوری نانو مهیا می سازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها