در گفتگو با موج مطرح شد؛

سعید دولتشاهی گفت: در حال حاضر کارفرماهای ایرانی از استانداردهای خارجی تجهیزات ایمنی تبعیت می کنند در حالی که ایران تحریم است و برای گرفتن گواهی نامه های استاندارد خارجی علاوه بر مشکلات تحریمی با هزینه های سرسام‌آور دیگری نیز مواجه هستند.

رئیس ستاد پنجمین نمایشگاه ایمنی، آتش‌نشانی و امداد نجات در حاشیه نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه صنف ایمنی در ایران جوان است، از این رو هنوز بخشی از تجهیزات ایمنی وارداتی هستند، اظهار کرد:  در حال حاضر 70 تولیدکننده داخلی در زمینه تجهیزات ایمنی، آتش نشانی، سیستم اعلام و اطفاء حریق و حفاظت فردی تولید به روز را در معرض نمایش عموم قرار داده‌اند که قرار است 10 محصول جدید در حوزه ایمنی و آتش نشانی رونمایی شده است.

سعید دولتشاهی با بیان اینکه سیستم اعلام حریق برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی شده که کاملا تولید ملی است، افزود: در سال جاری در کشور بیشتر روی تولیدکننده های داخلی تمرکز داشته، هرچند شرکت هایی ممکن است که برندهای خارجی نیز داشته باشند.

او با تاکید بر اینکه جامه عمل پوشاندن به تولید داخلی در این نمایشگاه شعار نیست، اظهار کرد: در شرایط کنونی 1000 عضو فعال در زمینه ایمنی، آتش نشانی و علائم نیروهای مصلح تهران فعال هستند.

دولتشاهی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی تبادل اطلاعاتی بین مجموعه های ایرانی و خارجی در زمینه ایمنی وجود دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی شرکت‌های نفت و گاز، پخش پالایش و ... از مهم‌ترین مخاطبان و خریداران این تجهیزات هستند.

او با بیان اینکه شرکت های ایرانی از نظر تکنولوژیک با تولیدکننده های برتر ایمنی در دنیا فاصله دارند، تصریح کرد: در حال حاضر کارفرماهای ایرانی از استانداردهای خارجی تجهیزات ایمنی تبعیت می کنند، این در حالی است که استاندارد داخلی برای تولیدات ملی وجود دارد، اما از آنجا که ایران تحریم است برای گرفتن گواهی نامه های استاندارد خارجی علاوه بر اینکه با مشکلات تحریمی روبرو هستند با هزینه های سرسام آور دیگری نیز مواجه هستند، بنابراین باید فضای ایجاد شده تا مشتریان بدون واسطه دلال ها با تولیدکننده ها و کالاهای جدید آشنا شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها