محمدجواد آذری جهرمی ؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:تمامی فعالیت‌های‌ شرکت های ارزش افزوده هاغیرقانونی نیست، اما نحوه درآمدزایی‌شان غیرقانونی است. اولین چیزی که از سازمان تنظیم مقررات خواستم، این بود که برای پایان دادن به وس شفاف‌سازی کنند و حتما لیست شرکت‌ها و آن بخش از فعالیت‌های‌شان که از راه نادرست دریافت می‌شود را منتشر کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در حاشیه دیدار از شتاب‌دهنده کودک‌آنلاین، با اشاره به اینکه فعالان بخش ارزش افزوده برای کارشان از نهادهای مختلف مجوز دریافت کرده‌اند، گفت: تمامی فعالیت‌های‌ این شرکت ها غیرقانونی نیست، اما نحوه درآمدزایی‌شان غیرقانونی است. اولین چیزی که از سازمان تنظیم مقررات خواستم، این بود که برای پایان دادن به وس شفاف‌سازی کنند و حتما لیست شرکت‌ها و آن بخش از فعالیت‌های‌شان که از راه نادرست دریافت می‌شود را منتشر کنند.

محمدجواد آذری جهرمی درباره برخی نحوه‌های درآمدزایی نادرست، توضیح داد: خدمات ارزش افزوده در حال حاضر برای اینکه برخی شرکت‌ها پرداخت خدماتی‌شان را از طریق اپراتورها انجام بدهند، مثلا شرکتی اپلیکیشن می‌فروشد، پولش را از طریق اپراتورها جمع‌آوری می‌کند، برای این که در نظام بانکی شیوه راحتی برای جمع‌آوری پول ندارد، برخی‌ این را جز خدمات ارزش افزوده دسته‌بندی می‌کنند اما برای ما اینطور نیست. این‌ها باید شفاف شوند چرا که در فضای غبارآلود نمی‌توان تصمیم گرفت.

جهرمی ادامه داد: برخی از مراحل قانونی باید برای تعطیل کردن این‌ها طی شود، ما الان در حال ارزیابی هستیم و هر قدر در این ارزیابی پیش می‌رویم، بیشتر مصمم می‌شویم که این خدمات را تعطیل کنیم. ستاره ۸۰۰ مربع یکی از راه‌هایی است که می‌توان از این روش‌های نادرست جلوگیری کرد اما هنوز هم به صورت کامل تعطیل نشده‌اند.

وی با ذکر یک مثال از خدمات ارزش افزوده اظهار کرد: یکی از اپراتور ها سه سال قبل حامی استقلال و پرسپولیس بوده است. سه سال است که فعالیت اسپانسری به اتمام رسیده اما هنوز نزدیک ماهی ۲ میلیارد تومان از اپراتور به حساب باشگاه‌های فوتبال می‌آید، در حالیکه سرشماره ۳۰۹۰ تمام شده است. من نمی‌توانم فردای قیامت در یک وجب گوری بخوابم که حقوق مردم گردنم باشد. حالا هر روز شروع کنند به فحش دادن به من.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها