موج

جوابیه کارینا به گزارش موج

شرکت راهکارهای همراه کارینا یکی از شرکت‌های پیشرو و خلاق در زمینه ارایه سرویس‌ها و خدمات محتوایی کاربردی تلفن همراه است

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت راهکارهای همراه کارینا در پاسخ به گزارش موج که در آن به بررسی درآمدهای ایرانسل از بخش خدمات ارزش افزوده پرداخته بود(درآمدهای ایرانسل از کجاست؟/دست ارزش افزوده چطور آرام در جیب مخاطب می رود) واکنش نشان داده و جوابیه ای برای این خبرگزاری ارسال کردند. لازم به ذکر است که نام کارینا تنها به عنوان یکی از شرکت های ارائه خدمات در شرکت ایرانسل در این گزارش آمده بود. در ادامه متن این جوابیه را می خوانید: 

شرکت راهکارهای همراه کارینا از شرکت‌های پیشرو و خلاق در زمینه ارایه سرویس‌ها و خدمات محتوایی کاربردی تلفن همراه است که برخلاف آنچه در گزارش فوق‌ الذکر عنوان شده، به طور مستقل و با دریافت مجوزهای قانونی با هر سه اپراتور تلفن همراه کشور بدون دریافت حمایت و پشتیبانی مشخص و انحصاری از سوی اپراتورها و هیچ مرجع ثالثی به صورت کاملا خصوصی از سال 88 فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته سرویس‌ های کاربردی و محتوایی متنوعی از جمله اولین زیرساخت تحت وب فروش شارژ بدون رمز (اتوشارژ) در ایران، تولید و ارائه مرکز بازی (Game Center)، راه اندازی سرویس آنلاین پخش موسیقی با حفظ حقوق قانونی صاحبان اثر و با نام تجاری ریتمو، بستر پرداخت موبایلی، بستر انتشار خبر فوری چند رسانه ای و پیامکی برای رسانه ها و خبرگزاری ها با نام تجاری ساپک، تامین محتوای آهنگ پیشواز با حفظ حقوق صاحبان اثر، آوای انتظار و راینواز و موتور جستجوی پیامکی آهنگ پیشواز را به کاربران تلفن همراه کشور عرضه کند.

لازم به ذکر است، موسسه مرور وقایع جهان (خبرگزاری موج) پیش از این یکی از تامین کنندگان محتوای خبری مبتنی بر تلفن همراه بود و برای ارایه سرویس خود از بستر انتشار خبر شرکت راهکارهای همراه کارینا بهره‌برداری می‌کرده است.

همان‌طور که پیش از این اعلام شده است، تمامی فرایندها و فعالیت‌ های شرکت راهکارهای همراه کارینا در چارچوب مجوزها، مقررات و قوانین تعیین و تصویب شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ذیل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی صورت گرفته و می‌گیرد و این شرکت خود را مقید به اجرای تمامی مقررات و قوانین مرتبط در این حوزه دانسته و می‌داند.

رویکرد کسب و کار کارینا در فعالیت‌های یک دهه گذشته خود همواره مبتنی بر ارایه سرویس‌ های کاربردی محتوایی متنوع و خلاقانه و دوری جستن از مدل‌های مرسوم شده اخیر با وعده های اغواگرانه یا کسب و کار بر مبنای قرعه کشی و بخت آزمایی بوده و رسالت خود برای انجام مسوولیت‌های اجتماعی را با ارایه خدمات کاربردی و شفاف به نهادهای عمومی نیز ایفا کرده است. سرویس هم‌خونیار که به پیشنهاد شرکت کارینا و با مشارکت سازمان انتقال خون و همراه اول با هدف گسترش فرهنگ اهدای خون سالم و مستمر ایجاد شد، از جمله آنها به شمار می‌رود.

افزایش رضایت مشترکان و جلوگیری از هرگونه تضییع حقوق آنها همسو با اهداف وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رعایت حق الناس یکی از مهمترین خط مشی‌های کارینا است و همواره اجرای مصوبات و قوانین ابلاغی از سوی اپراتورهای تلفن همراه و در صدر آنها سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی را در دستور کار قرار دارد.

در این میان فعالیت عده‌ای سودجو با مدل تجاری بخت‌ آزمایی به‌جای عرضه خدمات محتوایی با ارزش، بازار بزرگ ارایه خدمات محتوایی مبتنی بر تلفن همراه را با اشکالاتی مواجه کرده است که تشخیص سره از ناسره آن سخت شده و به داوری تیزبین نیاز دارد. اقدامی که اخیرا به درستی در دستور کار وزارت ارتباطات برای سامان دادن به این بازار و حتی پایان وس در صورت عدم تطابق منافع مشترک و سایر ذی‌نفعان، قرار گرفته است.

کارینا به عنوان یکی از شرکت‌ های دانش‌ بنیان و‌ بدون معافیت مالیاتی با تمرکز بر کارآفرینی، ایده‌پردازی، ارزش‌آفرینی روی محتوای کاربردی متنی و چندرسانه‌ای، تامین‌کننده زیرساخت انتشار آنلاین خبر، بدون انحصار و وعده‌های اغواگرایانه همواره برای ارایه خدمات خلاقانه، شفاف و کاربردی در بازار تلفن همراه کشور تلاش فراوانی کرده است.

بیشتر بخوانید:

خدمات ارزش افزوده دیواری کوتاه برای حاشا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها