بهزاد محمدی در پاسخ به موج

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در مورد تاثیر آسیب های آرامکو بر بازار باید بگوئیم که در شرایط کنونی بازار واکنش نشان داده و در بلندمدت وضعیت بازار پتروشیمی به برنامه آنها برای بازگشت به وضعیت قبلی بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون وزیر نفت در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره چشم انداز بازار خارجی در صنعت پتروشیمی و تاثیر حملات آرامکو به بازار پتروشیمی، گفت: در حال حاضر توسعه صنعت پتروشیمی متناسب با بازار بوده و سرمایه گذاران را در زمینه تقاضا هدایت می کنیم، در زمینه اینکه امروز چگونه در شرایط تحریم بازار خارجی را مدیریت می کنیم نمی توانم جزئیات را ارائه کنم. در مورد تاثیر آسیب های آرامکو بر بازار باید بگوئیم که در شرایط کنونی بازار واکنش نشان داده و در بلندمدت وضعیت بازار پتروشیمی به برنامه آنها برای بازگشت به وضعیت قبلی بستگی دارد.

محمدی در پاسخ به سوال دیگر موج با تاکید بر اینکه دو طرح بزرگ در منطقه مکران داریم، تصریح کرد: در شرایط کنونی مناطقی همچون نگران به عنوان هاب توسعه پتروشیمی در نظر گرفته شده و سیاست ما مسیر تامین خوراک است که بتوانیم متناسب با پیشرفت طرح ها خوراک نیز تامین شود. 

بهزاد محمدی با بیان اینکه در جهش سوم پتروشیمی به دنبال توسعه پایدار هستیم، افزود: همزمان با توسعه کمی باید به توسعه کیفی محصولات پتروشیمی باید بپردازیم و امروز به بعد دیگر به هر پروژه ای برای خصوصی سازی فکر نخواهیم کرد و در چارچوب برنامه کلان فکر خواهیم کرد و هدف این است که مجتمع ها باید به سمت خوراک ترکیبی حرکت کنند و اطلاعات را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم که باید اتان با پروپیلن و... استفاده شود. در حال حاضر برای تامین حجمی خوراک برنامه ریزی ها انجام شده و مشکلی برای سال های آینده نخواهیم داشت.

او با اشاره به اینکه 6 طرح تامین خوراک در حال اجرا است، اظهار کرد: در ان جی ال  سه طرح مهم داریم که بتوانیم بخشی از خوراک پتروشیمی را از طریق گازهای همراه نفت تامین کنیم. به عبارت دیگر در پتروشیمی نقش هدایتی، حمایتی و نظارتی است.

او با تاکید بر اینکه در دولت موضوع اشتغال یک دغدغه است، گفت: اگر بتوانیم از نیروهای جوان در کنار افراد مجرب استفاده کنیم می توانیم کیفیت اشتغال را در کنار کمیت آن داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها