رضا اردکانیان خبر داد:

وزیر نیرو گفت: موافقتنامه وام دولتی روسیه برای نیروگاه سیریک بر اساس همان جزئیات قبلی به صورت 55 ماه انجام می شود و تنها به دلیل اینکه در یک بازه زمانی فاصله افتاده بود نیازمند الحاقیه بود.

وزیر نیرو در حاشیه امضای پروتکل تمدید وام دولتی روسیه برای نیروگاه سیریک در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه آیا در پروتکل الحاقی جزئیات موافقتنامه اولیه تغییر کرده است یا خیر، گفت: موافقتنامه براساس همان جزئیات قبلی به صورت 55 ماه انجام می شود و تنها به دلیل اینکه در یک باره زمانی فاصله افتاده بود نیازمند الحاقیه بود.

رضا اردکانیان با بیان اینکه وام یک میلیارد و 200 میلیون یورویی روسیه برای پروژه یک میلیارد و 400 میلیون یورویی سیریک از نظر تشریفات عملیاتی طولانی شده بود، افزود: انتظار ما این است که دو ماه آینده تجهیز نیروگاه شروع شود و مسیر اجرایی آن آغاز شود.

او با بیان بر اینکه پروژه های دیگری نیز در این همکاری ها مد نظر است، تصریح کرد: استفاده از وام دولتی روسیه برای برقی کردن اینچه برون و گرمسار نیز طبق همین سازوکار انجام می شود، اما کمی عقب تر است.

اردکانیان با تاکید بر اینکه در خصوص دو پروژه توسعه نیروگاه آبی و بازتوانی یکی دیگر از نیروگاه ها مذاکرات انجام شده بود، گفت: وزارت دارایی روسیه برای تامین منابع مالی پروژه ها به صورت وام ندارند که مجموع اعتبار آنها نیز 600 میلیون یورو است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها