بهمن حسین زاده گفت: در نمایشگاه شیرینی و شکلات اگرچه محدودیت های تحریمی وجود دارد با این حال شرکت های از 10 کشور خارجی حضور دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه صنعت نان و غلات  و هجدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات با یبان اینکه در سال رونق تولید قرار داریم و وزارت صنعت معدن و تجارت به حمایت از صنایع داخلی می پردازد، به خبرنگار موج گفت: هدف این است که بتوانیم رونق را در تولید نهادینه کنیم، در همین راستا امروز شاهد برگزاری نمایشگاه مهم در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران هستیم. هجدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات ایران با حضور ۱۱ شرکت خارجی برگزار شد که ۲۷۰ شرکت داخلی نیز در آن حضور دارند این نمایشگاه که هفت ساله برگزار می‌شود و تولیدات شیرینی و شکلات ایران و ماشین های وابسته به آن را نیز به نمایش می گذارد.

بهمن حسین زاده با بیان اینکه صنعت شیرینی و شکلات در ایران جایگاه ویژه ای دارد، افزود: این صنعت توانسته در سال گذشته ۸۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد انسان از همچنین ۶۵ هزار شاغل دارد که امید است با عنایت بیشتر دولت و حضور برجسته تر بخش خصوصی گسترش بیشتری داشته باشد.

اوادوازدهمین با تاکید بر اینکه دوازدهمین نمایشگاه آرد نان و غلات امروز ۲۲ شهریور  با بیش از ۹۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود، تصریح کرد: در این نمایشگاه از کشورهای ترکیه، روسیه، اتریش و آلمان، سوئیس و... نمایندگان حضور دارند و فضای کلی که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در اختیار این نمایشگاه قرار داده است ۱۰ هزار مترمربع بوده که با توجه به اشتغال ۳۵ هزار نفر در این صنعت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی نگاه ویژه‌ای به این نمایشگاه داشته است. 

تلاش می‌شود با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی تأثیر مثبتی بر رونق غلات در ایران ایجاد شود که در نهایت بتوانیم صنعت آرد و نان را به بازار بورس برسانیم.