وزیر راه و شهرسازی گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب قرار شد از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای راه آهن چابهار به زاهدان استفاده شود و تا سال 1400 به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از 213 دستگاه ناوگان ریلی جدید، گفت: ما باید باور کنیم که جزو اقتصادهای بزرگ دنیا هستیم و مردم ایران بسیار پر ظرفیت هستیم و آنچه را که نیاز داریم در داخل داریم و آنچه را که نداریم با تعامل بین سازمانی و پژوهش های فن‌آورانه قابل تامین است.

محمد اسلامی با بیان اینکه ایران باید در حمل و نقل ریلی در بازار جهانی سهم دارد، افزود: از آنجایی که 60 درصد جمعیت جهان در چین و هند است فرصت های اقتصادی در منطقه ما است که باید از آن استفاده کنیم.

او با تاکید بر اینکه تولید با کیفیت و سفارش به موقع کالا زمینه ایجاد برندی جهانی می شود، تصریح کرد: همه باید باور کنیم که اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران در طول تاریخ با هیچ کشور دیگری سابقه نداشته است. از این رو باید برای توسعه کشور باید به خود باوری برسیم تا از ظرفیت های داخلی به صورت بهره ور استفاده کنیم.

اسلامی با بیان اینکه کیفیت و رضایت مندی مردم از راه آهن اولویت ماست، گفت: اصلاح و بهسازی مسیرها و رفع موانع سرعت حمل و نقل را بیشتر می کند که این اقدامات در سیاست های کلی نظام و برنامه های توسعه ای کشور مورد تاکید قرار گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مرکز چهار استان در حمل و نقل ریلی وصل شده اند، گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب قرار شد از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای راه آهن چابهار به زاهدان استفاده شود و تا سال 1400 به بهره برداری می رسد و با اجرای پروژه رشت به آستارا به اجرای کریدور شمال و جنوب کمک خواهد کرد و در نهایت سهم ترانزیت ایران بالا می رود.