موج
کدخبر : ۲۹۴۸۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-294872

دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر اقتصاد گفت: امسال بر کنترل فرار مالیاتی متمرکز شده ایم و درآمد مالیاتی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۵درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: تورم ماهانه و نقطه به نقطه هر دو از تیرماه روند نزولی پیدا کرد و امیدواریم این روند تداوم یابد البته کاهش نرخ تورم به معنای کاهش قیمت‌ ها نیست بلکه به معنای کاهش روند افزایش قیمت هاست. البته در برخی مواقع با کاهش قیمت‌ ها هم مواجه بودیم.

دژپشند تصریح کرد: با توجه به گزارشی که وزیر صمت داد، در مورد صد قلم کالاهایی که مستمرا پایش می‌شود، ۸۳ قلم کالا در هفته‌های گذشته قیمتش کاهش پیدا کرد.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما برای آینده چیست؟، گفت: پیش‌بینی ما این است که با توجه به ثباتی که وجود دارد، این روند در ماه‌های آینده هم ادامه پیدا کند. علت آن یکی برقراری ثبات در کشور است و دوم اینکه عرضه افزایش پیدا کرده است. علت دیگر این است که خریدهای ناشی از احتیاط هم کم شده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: عرضه ۲۵ قلم کالای اساسی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی درباره برنامه های وزارت اقتصاد مقابله با فرار مالیاتی خاطر نشان کرد: ما امسال بر کنترل فرار مالیاتی متمرکز شده ایم. در پنج ماه اول امسال درآمد مالیاتی نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۵درصد رشد داشته است. ما امیدواریم به سمت تحقق عدالت مالیاتی حرکت کنیم.

دژپسند در پایان درباره آخرین وضعیت پرداخت مالیات توسط پزشکان گفت: برخی اقشار فرهیخته از جمله پزشکان که شما اشاره کردید که درآمدهای خوبی دارند مالیات نمی دهند که ما در حال مذاکره با اصناف بوده تا این اقشار مالیات خود را پرداخت کنند، هدف ما تحقق عدالت مالیاتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها