بیش از 28 میلیون مشترک برق کشور(76 درصد مشترکان) نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه طرح ملی قبض سبز اقدام کردند و انتظار می رود تا 15 شهریور جاری این میزان به بیش از 90 درصد افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بیش از 28 میلیون مشترک برق کشور (76درصد مشترکان)نسبت به ثبت اطلاعات خود درسامانه طرح ملی قبض سبز اقدام کردند وانتظارمی رود تا 15شهریورجاری این میزان به بیش از 90 درصد افزایش یابد و با آغاز رسمی پروژه از اول مهرماه، صدورقبض کاغذی برق درسطح کشور کاملا متوقف می شود.
مدیرکل دفترمدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر با بیان مطلب فوق، ازبسیج تمامی منابع و امکانات لازم در قالب یک طرح ضربتی، برای پیشبرد این طرح در کشور خبرداد.
مهندس هادی مدقق تاکید کرد: تقریبا از تمامی درگاه های الکترونیکی که در دسترس مردم قرار دارد، برای ثبت نام استفاده شده و ساده ترین راه ثبت نام از طریق پیامک و ارسال شناسه قبض برق به سرشماره 10001521 برای شهروندان تهرانی و 20001521 برای سایر هموطنان در دیگر استان ها است.
وی ثبت نام ازطریق و بسایت شرکت های توزیع نیروی برق یا نرم افزارهای پرداخت الکترونیکی از قبیل آپ، سکه، پارسیان، پاسارگاد و..را نیز امکان پذیر دانست و مشترکانی که نیاز به قبض کاغذی جهت تشریفات اداری دارند نیز می توانند فایل Pdf قبوض خود را از طریق درگاه های الکترونیکی دریافت کنند.
آخرین وضعیت ثبت نام مشترکان دراین طرح ملی که از سوی دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین برق توانیر انتشار یافته حاکی است، بیش از 90 درصد مشترکان برق دراستان های خراسان شمالی و جنوبی، غرب مازندران، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان و کلانشهر مشهد در این سامانه ثبت نام کردند.
همچنین بین 70 تا 90 درصد مشترکان در استان های یزد، خوزستان، خراسان رضوی، سمنان، گلستان، مازندران، قم، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و کلانشهر اصفهان به این طرح پیوستند و این میزان در استان های تهران، گیلان، مرکزی، همدان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و کلانشهرهای تبریز  و شیراز  50 تا 70 درصد و دربوشهر زیر 50 درصد اعلام شده است.