رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:امروز کسانی در جلسات و شوراهای دولت حضور پیدا می کنند که اصلا عضو اتاق نبوده و نماینده بخش خصوصی نیستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، دومین همایش ملی تشکل های اقتصادی و راهبران توسعه با حضور معاون اول رییس جمهوری، چند تن از وزرا، روسای اتاق بازرگانی ایران، تهران  و اعضای آن، عصر 22 مرداد در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه مجریان به تکالیفشان به درستی عمل نمی کنند، گفت: جای تاسف است که بسیاری از این وزارتخانه ها با وجود این تاکیدات به آن توجه نمی کنند، اما تشکل ها براساس نیاز تشکیل می شوند.

غلامحسین شافعی با بیان اینکه طبق ماده 5 فضای کسب و کار باید تشکل های موازی را حذف کنیم، گفت: این مسئله باید انجام شود تا مشکلی در تصمیم گیری ها ایجاد کند.

او با تاکید بر اینکه از دولت تقاضا می شود در اجرای قانون کسب و کار عمل کند، گفت: امروز خیلی وقت ها شاهدیم که درباره یک مشکل زمان کافی برای کار کارشناسی وجود ندارد.

او با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در شوراها و جلسات حضور داشته باشند اما نیستند، گفت: امروز کسانی در جلسات و شوراهای دولت حضور پیدا می کنند که اصلا عضو اتاق نبوده و نماینده بخش خصوصی نیستند.