ارزش طلا در بازار جهانی رشد قابل ملاحظه ای داشته ، از این رو بانک مرکزی اروپا در نشست پنجشنبه گذشته خود نرخ‌های بهره را تغییر نداد، هرچند رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده که این بانک آماده کاهش نرخ‌های بهره در ماه سپتامبر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در 6 ماه گذشته نرخ ارزش طلا در بازار جهانی رشد قابل ملاحظه ای داشته و در ادامه این تغییرات برخی از سرمایه‌گذاران در آستانه نشست بانک‌های مرکزی بزرگ جهان به سودگیری از رشد اخیر قیمت طلا پرداختند. بانک مرکزی اروپا در نشست پنجشنبه گذشته خود نرخ‌های بهره را تغییر نداد، اما ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که این بانک آماده کاهش نرخ‌های بهره در ماه سپتامبر است. فعالان بازار اکنون منتظر نشسته اند تا  سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا مشخص شود که براساس پیش بینی ها در سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری جلسه ای در خصوص نرخ بهره برگذار خواهد شد.

بازاری ها همچنین منتظر انتشار آمار تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم امسال هستند تا به ارزیابی حرکت بعدی بانک مرکزی آمریکا بپردازد.

در حال حاضر شاخص دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر رسیده است که روز گذشته نیز روند آن صعودی بود، خال از آنجایی که قوی‌تر شدن ارزش دلار در بازار جهانی ، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند، از این رو سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در نشست پیش روی خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد تا بتواند تعادل در بازار ایجاد کند.