موج

رضا رحمانی؛

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بانک ها در خیلی از مواقع به تولید کمک کرده اند، اما به طور کلی ایجاد مانع برای واحدهای تولیدی به معنای ظلم به جوانان آن منطقه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای اداری و ستاد تسهیل و رونق تولید شهرستان های جاجرم و گرمه، گفت: امروز کسانی که در بخش تولید هستند در واقع در جبهه هستند و 14 ماهه در جنگی تمام عیار به سر برده ایم و تمام اهداف این جنگ تعطیل کردن تولید است.

رضا رحمانی بیا بیان اینکه علاوه بر اینکه بخش های تولیدی تحریم شده مبادلات مالی نیز محدود شده است، افزود: در مدت تحریم ها در برخی محصولات افزایش تولید داشته ایم، به عبارت دیگر در سه ماهه 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 نزدیک به 1 درصد رشد داشته است.

او با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات کشور همچون مالیات پیش از تحریم ها نیز وجود داشته است، تصریح کرد : علت موفقیت در مقابله با تحریم ها در گام اول لطف خدا بوده است و در گام  بعدی حضور مردم در پای کار نقش موثری داشته است.

رحمانی با تاکید بر اینکه بانک ها در خیلی از مواقع به تولید کمک کرده اند، تصریح کرد: ایجاد مانع برای واحدهای تولیدی به معنای ظلم به جوانان آن منطقه است.

او با بیان اینکه کارخانه آلومینیوم جاجرم بیکاری شهرستان های جاجرم و گرمه را به صفر برساند، گفت: در شهرستان های که جمعیت کمی دارند به راحتی می توان مشکل بیکاری آنها را برطرف کرد.

رحمانی اظهار کرد: در حال حاضر سرمایه گذاری در آلومینیوم از سوی دولت انجام شده که در راستای تامین منابع برای پروژه های شهرستان های محروم بوده است. 

آذری فرماندار شهرستان جاجرم با اشاره به اینکه در دولت یازده و دوازدهم نزدیک به 240 میلیارد تومان پروژه در این شهرستان افتتاح شده است، گفت: توسعه زیرساخت های گاز و...، ایجاد بیمارستان و درمانگاه از مهمترین اقدمات دولت برای رفع محرومیت این شهرستان بوده است.

او با تاکید بر اینکه وجود ذخایر معدنی، گیاهان دارویی و...ازجمله ظرفیت های این شهرستان است، افزود: توسعه دو محور جاده ای در منطقه، عاملی برای توسعه استان خراسان شمالی است که اجرای پروژه فرودگاهی نیز به تسهیل توسعه ختم خواهد شد.

قدرتی فرماندار گرمه با اشاره به اینکه امروز بر سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکید می شود، گفت: این حرف بیشتر برای شهرهای بزرگ و صنعتی صادق است و برای شهرستان های محروم هیچ اثرگذاری ندارد، چراکه در این مناطق اصلا بخش خصوصی قوی وجود ندارد.

در پایان این نشست چند تن از نمایندگان بخش خصوصی با اعلام اینکه با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند از دولت خواستند تا دریافت اعتبارات برای تکمیل و راه اندازی واحدهای تجاری اقدام کنند. همچنین با انتقاد از نوسانات ارزشی و کاهش قدرت خرید مردم خواهان اقدام دولت در زمینه تثبیت نرخ ارز شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها