موج

بهروز مرادی در پاسخ به موج؛

رئیس هیات مدیره شرکت آب و نیروی ایران گفت: در جلساتی که با سازمان محیط زیست داشتیم به دلیل شوری آب توافق شد تصفیه آب و انتشار پساب در عمق 300 متری در پروژه انتقال آب دریای خزر انجام شود.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران درباره انتقال آب دریای خزر گفت: در حال حاضر مطالعات در سه بخش در حال انجام است که در بخش محیط زیست دریا و پساب خشک، محیط زیست جنگل و مسائل اجتماعی اجرا می شود. حال در جلساتی که با وزارت صنعت داشته ایم اگر آبی از محل انتقال در بخش صنعت بکار برود باید بخش خصوصی هزینه های آن را تامین کند و آبی که برای شرب استفاده شود دولت و  وزارت نیرو تصمیم ها و منابع لازم را تامین می کنند.

بهروز مرادی با بیان اینکه در موضوع انتقال آب مهمترین موضوع تامین مالی است، افزود: به قیمت های سال 98 هزینه انتقال آب 9200 میلیارد تومان است که سالانه 200 میلیون متر مکعب آب انتقال خواهد داد.

او در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره اختلاف با سازمان محیط زیست درباره انتقال آب دریای خزر، گفت: جلساتی با سازمان محیط زیست داشته ایم که به توافق های نیز رسیده ایم، کارشناسان معتقدند به دلیل شوری آب و ایجاد خوردگی مسأله تصفیه آب در مبدا انجام شود و پساب ها نیز به شیوه استاندارد انجام شود که بر مبنای آن سازمان محیط زیست معتقد است انتقال پساب در عمق 300 متری و به صورت عمودی انجام شود که همین روش هم به دلیل سختی نگهداری تجهیزات در این عمق چالش های زیادی وجود دارد اما با توجه به اینکه موضوع انتقال آب دریای خزر امروز توسط کشورهای دیگر همچون ازبکستان انجام می شود و از طرف دیگر تقاضای بالای آب در استان سمنان وجود دارد اجرای این پروژه باید به زودی انجام شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها