موج

منصور یزدی زاده در گفتگو با موج مطرح کرد؛

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: در حال حاضر میزان ریل تولیدی در شرکت ذوب آهن بر مبنای تقاضا است که چشم انداز این شرکت نیز افزایش تولید تا 100 هزار تن قرار داده شده، اما پتانسیل افزایش تولید تا 400 هزار تن نیز وجود دارد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید ریل از 50 هزار تن به بالا سوده است، گفت براساس این استراتژی برنامه ما افزایش تولید ریل تا 100 هزار تن است.

منصور یزدی زاده   با بیان اینکه طول ریل های سفارشی 18 متری است، افزود: ریل های با این قطع نیازمند برش است و اگر تولید ریل 36 متری مدنظر باشد، همین الان بدون سرمایه گذاری جدید امکان افزایش ظرفیت تولید ریل تا 400 هزار تن در شرکت ذوب آهن وجود دارد که البته چنین ظرفیتی نیز در تقاضا وجود ندارد.

او با بیان اینکه در حال حاضر تولید ریل در ذوب آهن اصفهان براساس سفارش است، گفت: اما ماه‌های گذشته به دلیل اینکه قراردادی برای تولید ریل نداشتیم تولید انجام نشده و تولیدات ریلی که به متروی اصفهان انجام شده بر مبنای قرارداد نبوده و تنها براساس تقاضا فروخته شده است.

او افزود: پیش از این راه آهن ریل های تولید می کرد از خطوط تولید قدیمی بوده و تنها مسئله رعایت استاندارهای بین المللی اهمیت دارد.

او با بیان اینکه در رابطه با صادرات ریل هم تقاضاهای وجود دارد که بر مبنای ان عمل خواهد شد، تصریح کرد:  در شرکت راه آهن ایران خریدار ریل از شرکت ذوب آهن سازمان توسعه و زیرساخت است که در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می دهد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد:سرعت قطار در ایران بیشتر از 120 کیلومتر نیست، به همین دلیل ریل های ذوب آهن تا 160 کیلومتر سرعت می تواند مورد استفاده قرار گیرد و برای تولید ریل با سرعت 250 کیلومتر تنها نیازمند حرارت در درجه مشخصی است و پس از آن مقاومت تاج ریل مد نظر خواهد بود که بیشتر یک عملیات فنی است و نیازمند تکنولوژی خاصی نیست و اگر تقاضا وجود داشته باشد می توانیم زمینه تولید آن را ریل برای قطارهای با سرعت 250 کیلومتر نیز فراهم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها