موج

سامر شارما در همایش اقتصادی دیجیتال؛

مشاور ارشد اتحادیه جهانی مخابرات گفت: در حال حاضر 50 درصد مردم دنیا برای فعالیت های خود از اینترانت استفاده می کنند و دولت ها به دنبال تدوین استراتژی ای سی تی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مشاور ارشد اتحادیه جهانی مخابرات در همایش بین المللی توسعه مهارت برای تحول دیجیتال در اقتصاد دیجیتال که در هتل فردوسی در حال برگزاری است با اشاره به اینکه ای سی تی ده سال اخیر به عنوان یک فرصت در جهان مطرح شده است، گفت : در حال حاضر 50 درصد مردم دنیا از اینترانت استفاده می کنند، از این روتحول دیجیتال در اقتصاد اهمیت بالایی پیدا کرده است.

سامر شارما با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 100 کشور در برنامه های آموزشی تحول دیجیتال یونسکو مشارکت دارند، افزود: استراتژی ای سی تی مهمترین برنامه ای است که کشورها را به مسیر جدید هدایت می کند.

او با تاکید بر اینکه امروز همه کشورها به دنبال تحول دیجیتال است، اظهار کرد: دسترسی و مهارت در تحول دیجیتال امروز اهمیت بالایی دارد، با این حال عامل اصلی در تحول دیجیتال نوآوری است.

شارما با تاکید بر اینکه امروز برای تمرکز بر آینده باید به تکنولوژی توجه کنیم، تصریح کرد: این تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است و حتی از نظر امنیتی نیز به عنوان یک چالش بزرگ مطرح شده است، چراکه وقتی یک لپ تاپ، دوربین و موبایل در یک مکان است امکان اتصال به هر سیستمی وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها