وزیر انرژی گفت: اجرای خط سوم خط انتقال برق، توسعه همکاری ریلی، توسعه همکاری بهداشتی و گمرکی و تفاهم در زمینه کریدور چهارجانبه شمال_جنوب از جمله اقدامات دنبال شده در کمیسیون مشترک ایران و ارمنستان بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، عصر امروز اردکانیان وزیر نیرو و هیات ایرانی با مهر گریگوریان معاون نخست وزیر ارمنستان دیدار داشت.

در ابتدای این نشست گزارشی از نتیجه دیدار دو هیات در کمیسیون اقتصادی مشترک خواننده شد که در مدت دو روز در قالب چهار کمیته برگزار شده بود.

اردکانیان وزیر نیرو در ابتدای این نشست با بیان اینکه برای ارتقای سطح شانزدهمین کمیسیون مشترک از دولت ارمنستان تشکر می کنم، گفت: سیاست اصولی ایران در منطقه و همسایگان بر مبنای همگرایی استوار است و این کمیسیون را در شرایطی برگزار می کنیم که روابط دو کشور در سطحی عالی است، اما پتانسیل همکاری دو کشور بیشتر است.

اردکانیان با بیان اینکه وزارت نیرو از زمان به عهده گرفتن کمیسیون مشترک برای توسعه همکاری تلاش های بالایی به عمل آورده است، افزود: اجرای خط سوم خط انتقال برق، توسعه همکاری ریلی، توسعه همکاری بهداشتی و گمرکی و تفاهم در زمینه کریدور چهارجانبه شمال-جنوب از جمله اقدامات به عمل بوده است.

او با تاکید بر اینکه برگزاری کمیسیون مشترک ضمن تحکیم روابط سیاسی باعث توسعه مراودات اقتصادی و سرمایه گذاری می شود، تصریح کرد: کشور ارمنستان از نظر ایران جایگاه ویژه ای در اتحادیه اوراسیا دارد، از این رو از همکاران خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت می خواهم پس از تصویب لایحه الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا اهتمام بیشتری در توسعه همکاری و توافق با دو کشور را دنبال کنند.