موج

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش قیمت کالاهایی مانند سیب‌ زمینی و پیاز مقطعی است و تا یک یا دو هفته آینده مجددا قیمت سیب‌زمینی در بازار کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم افتتاحیه دبیرخانه شورای عالی نظارت بر نظام صنفی کشاورزی کشور در ارتباط با افزایش قیمت مقطعی برخی محصولات پرمصرف مردم در کشور اظهار داشت: افزایش قیمت کالاهایی مانند سیب‌ زمینی و پیاز مقطعی است و تا یک یا دو هفته آینده مجددا قیمت سیب‌زمینی در بازار کاهش می‌یابد. خط اعتباری در این زمینه داریم و مشغول به جمع‌آوری سیب‌زمینی در بازار هستیم تا به طور مستقیم آن را بر مصرف‌کنندگان عرضه کنیم.

وی افزود: ایراد کار در افزایش قیمت کالاهایی مانند سیب‌زمینی نظام توزیع در میادین میوه تهران و سایر شهرستان‌ها است و لازم است با کمک آنها بتوانیم غرفه‌ها را در اختیار صنف و صنوف کشاورزی قرار دهیم.

وی ادامه داد: کشاورزان باید بتوانند محصولات خود را به طور مستقیم در اختیار مصرف‌کننده نهایی قرار بدهند و ما کماکان منتظریم این غرفه‌ها در اختیار تولیدکنندگان و صنوف بخش کشاورزی قرار گیرد.

شیرزاد تصریح کرد: اگر میادین میوه و تره‌بار این واگذاری را انجام دهند و فضا و مکان مناسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد، تشکل های بخش کشاورزی خود به طور مستقیم محصولاتشان را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

وی یادآور شد که این آمادگی وجود دارد که با کمک میادین میوه و تره‌بار قیمت محصولات کشاورزی به نفع مصرف‌کنندگان تعدیل شود و اتحادیه‌ها و تشکل‌های مرتبط آمادگی خود را اعلام کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها