موج

فرهاد دژپسند تاکید کرد؛

وزیر اقتصاد گفت: در شرایط کنونی که با تحریم مواجه هستیم و دشمن به دنبال ایجاد مشقت برای بنگاه ها است بهبود فضای کسب و کار گام مهمی در عبور از این مشکلات و تحقق رشد اقتصادی است و اگر هر سال حدود 17 درصد فضای کسب و کار بهبود یابد یک درصد به رشد اقتصادی کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر اقتصاد  در آیین رونمایی رسمی از نقشه راه عملیاتی بهبود محیط کسب و کار و صدور یکپارچه کلیه مجوزهای صنفی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار امری چندوجهی است، گفت: این برنامه نیازمند مشارکت گسترده است و تنها با اقدام یک سازمان انجام نمی شود. 

دژپسند با اشاره به اینکه با رشد هر بیست و دو درصد فضای کسب و کار یک درصد رشد اقتصادی غیرنفتی اضافه خواهد شد، اظهار کرد: در شرایط کنونی که با تحریم مواجه هستیم و دشمن به دنبال ایجاد مشقت برای بنگاه ها است بهبود فضای کسب و کار گام مهمی در عبور از این مشکلات و تحقق رشد اقتصادی است و اگر هر سال حدود 17 درصد فضای کسب و کار بهبود یابد یک درصد به رشد اقتصادی کشور اضافه خواهد شد.

او افزود: به ازای هر ده هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی یک درصد به رشد اقتصادی افزایش می یابد.

دژپسند با اشاره به اینکه برنامه حذف مجوزهای اضافی باید به سرعت اجرایی شود، تصریح کرد: یک سرمایه گذار نیاز خود را از نهادهای عمومی استفاده کند باید احساس کند به روانترین فرایند تکیه داده است و حتی اگر در فرایند نیاز به مراجعه به قوه قضائیه، نیروی انتظامی و...نیز بود باید همین احساس را داشته باشد.

او با تاکید بر اینکه تحقق اهداف تنها با ایجاد سهولت کسب وکار همراه است، تصریح کرد: فعالان اقتصادی در کشورهای توسعه یافته در زمینه مسائل گمرکی، بیمه، مالیات و ... مشکلی ندارد، از این رو در حال حاضر که ایران کشوری در حال توسعه است برای سرمایه گذاران در همین بخش مزیت ایجاد کند. اگر غیر از این موضوع اتفاقی بیفتد و سرمایه گذار احساس کند رشوه و...وجود دارد اتفاق مثبتی نخواهد افتاد.

  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها