تأسیس و راه اندازی مرکز محتوای دیجیتال استان قم در راستای افزایش تولید محتوای فاخر، از مهم‌ترین رویکردهای اخیر اپراتور اول تلفن همراه کشور است که می تواند منجر به توسعه زیست بوم محتوای دیجیتال کشور شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال استان قم، دستاوردهای خوبی داشت به طوری که در زمینه کسب و کارهای بزرگ فضای مجازی کشور، تلویزیون‌های تعاملی مبتنی بر اینترنت، فروشگاه‌های مجازی، نرم افزارهای خبری، پلتفرم های مبتنی بر آموزش و همچنین تولیدکنندگان محتوا شرکت کننده ها دستاوردهای خوبی به نمایش گذاشتند.

البته با این رویکرد که دیگر تنها تمرکز بر فروش محصولات نبود، بلکه بسترسازی برای تعامل و ایجاد ارتباط میان فعالان این حوزه مورد توجه بود و اپراتور اول تلفن همراه نیز با تأکید بر زیست‌بوم محتوای دیجیتال به تبادل تجربه در این رویداد پرداخت.

به عبارت دیگر مدیران، کارشناسان و مشاوران اداره ارزش افزوده همراه اول میزبان فعالان زیست بوم محتوای دیجیتال بودند و با برگزاری بیش از پنجاه جلسه مشترک با نهادها، مؤسسات، گروه ها و ذینفعان این زیست بوم به شرح برنامه ها و اقدامات اپراتور اول کشور در حوزه محتواهای دیجیتال پرداختند.

مهم ترین برنامه اداره ارزش افزوده همراه اول برای استفاده از پتانسیل استان قم در جهت افزایش تولید محتوای فاخر، تأسیس و راه اندازی مرکز محتوای دیجیتال است؛ این مرکز با ارائه خدمات آموزش، مشاوره، فضای کار و زیرساخت های موردنیاز به فعالان محتوای دیجیتال، هدف توانمندسازی زیست بوم محتوای دیجیتال را دنبال می کند.

به گفته سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه به رسانه‌های دیجیتال باید فراتر از این رویکرد باشد زیرا تنها یک فناوری جدید نیست و در سطح تحولات اجتماعی نمی‌توان آن را دید بلکه رسانه‌های دیجیتال اتفاقی را در فضای سایبری ایجاد کرد که آغازی بر خلق جهان و انسانی جدید است.

پیش از این در زمستان سال 97 در تفاهم نامه ای هفت جانبه، همراه اول به عنوان اپراتور پیشرو در امر حمایت از کسب و کارهای نوپا متعهد شده بود که در شتاب دهی رسانه ای کسب و کارهای نو کمک کند. از دیگر برنامه‌های اپراتور اول «همکاری در معرفی استارت آپ ها با استفاده از ظرفیت سامانه های هوشمند در اختیار»، «انجام تبلیغات ویژه کسب و کارهای نوپای دیجیتال با تخفیف مصوب»، «ایجاد سامانه آموزش الکترونیک جهت برگزاری دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار، منتورینگ و ...» و «پیگیری همکاری و برگزاری فعالیت ها و برنامه های فرهنگی- ترویجی کارآفرینی مثل استارت آپ ویکندها» انجام دهد.

بنابر این گزارش با توسعه اینترنت، استفاده از شبکه های اجتماعی افزایش پیدا کرده است، حال با توجه به اینکه این روزها در شبکه اجتماعی هر محتوایی بدون نظارت در دسترس عموم قرار می گیرد اهتمام اپراتور اول به تولید محتوا می تواند در هدایت مشترکین به سوی محتواهای آموزنده به ویژه برای نوجوانان موثر باشد.

بنابراین با توجه به اینکه فرایند پوست اندازی شبکه های اجتماعی در مسیر پاسخگویی به نیاز مخاطبان همچنان ادامه دارد، همراه اول نیز در این مسیر برنامه های جدیدی تعریف کرده که یکی از آن ها خدمات ارزش افزوده با رویکرد ارائه اطلاعات آموزشی به مشترکین است.

همراه اول نمایشگاه2