موج

ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی و ۳ واحد آموزشی در روستای دمرود شهرستان پلدختر توسط خیرین و با مشارکت حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شد .

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در راس هیاتی عالی رتبه به منظور دیدار با مردم سیل زده شهرستان پلدختر و شرکت در آیین کلنگ زنی آغاز به ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی و ۳ واحد آموزشی امروز چهارشنبه مورخ پنجم تیر ماه ۹۸ وارد لرستان شد.

رئیس شورای عالی زکات کشور در آیین کلنگ‌زنی ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی خیرساز در روستای دمرود پلدختر اظهار کرد: امروز و با حضور جمعی از خیرین کشور در روستای دمرود معمولان عملیات ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی توسط خیرین آغاز شد.

وی با ذکر این مطلب که خیرینی که متعهد ساخت منازل در مناطق سیل زده شدند، از اقصی نقاط کشور هستند، اظهار کرد: علاوه بر ۱۵۰ واحد مسکونی سه واحد آموزشی نیز ساخته می‌شود که دو واحد آن توسط رئیس اصناف تهران خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی تا پایان سال تحویل آسیب دیدگان از سیل می‌شود بر لزوم حضور خیرین در مناطق سیل زده استان لرستان تاکید و تصریح کرد: خیرین برای ساخت این واحدها ۲ میلیارد تومان هزینه خواهند کرد.

وی ضمن تقدیر از سخاوتمندی مردم در جریان سیل اخیر، گفت: بنابر گزارش هلال احمر در ماه مبارک روزانه یک میلیارد تومان به حساب هلال احمر واریز می‌شد این در حالی است که در جریان سیل در کشور مردم فقط ۴۰۰ میلیارد تومان به هلال‌احمر کمک کردند.

وی با ذکر این مطلب که در زلزله کرمانشاه مردم پلدختر به یاری زلزله‌زدگان رفتند، افزود: در مقابل نیز مردم کرمانشاه به سیل‌زدگان لرستان کمک کردند.

رئیس شورای عالی زکات کشور با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد، ادامه داد: اما امسال پیش‌بینی ما افزایش زکات کشور است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها