رییس دانشکده پست و مخابرات گفت: یکی از مباحث اصلی اقتصاد دیجیتال رمز ارزها است و امنیت دیجیتال به عنوان یکی از ماژول ها است، از این رو تربیت نیروهای سایبری برای اقتصاد دیجیتال مورد توجه قرار گرفته و در دوره جدید فعالیت دانشکده پست و مخابرات تمرکز بر اقتصاد دیجیتال و فعالیت های سایبری است.

رییس دانشکده پست و مخابرات درباره ضرورت تحول در اقتصاد دیجیتال به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: تحول دیجیتال امروزه در تمام حوزه های زندگی بشر در حال رسوخ کرده و فراتر از فناوری اطلاعات است، به طوری که هر روز در بخش های مختلف اقتصاد را درگیر می کند، ایران نیز در سال های اخیر توسعه بالایی در استفاده از اینترنت داشته و بخش عمده ای از نقل و انتقالات مالی به صورت آنلاین انجام می شود که براساس ماموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مهارت آموزی رویکردی است که در دستور کار قرار گرفته است.

صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال توسعه مهارت اقتصاد دیجیتال هست، گفت: دانشکده پست و مخابرات در مسیر دستیابی به این هدف ماموریت یافته تا با همکاری بخش خصوصی این مهارت ها را توسعه دهد، از این رو مقدمات دوره آموزشی مهارت آموزی در اقتصاد دیجیتال با کمک اتحادیه جهانی مخابرات( آی تی یو) با حضور نمایندگانی از کشورهای آسیایی در ایران برگزار شود.

او با بیان اینکه مخابرات در دنیا بر پایه تکنولوژی آی تی یو تشکیل شده است، افزود: ایران یکی از اعضای اتحادیه جهانی مخابرات است.

او با بیان اینکه 20 نماینده خارجی در کارگاه مهارت آموزی حضور خواهند داشت، افزود: کشورهای هند، استرالیا، نپال، پاکستان، مالزی و...در کارگاه مهارت آموزی اقتصاد دیجیتال حضور خواهند داشت.

عباسی شاهکویی با بیان اینکه در نشست اقتصاد دیجیتال موضوعات مختلف در زمینه بلاکچین و...مطرح خواهد شد، گفت: یکی از مباحث اصلی اقتصاد دیجیتال رمز ارزها است و امنیت دیجیتال به عنوان یکی از ماژول ها است، از این رو تربیت نیروهای سایبری برای اقتصاد دیجیتال مورد توجه قرار گرفته و در دوره جدید فعالیت دانشکده پست و مخابرات تمرکز بر اقتصاد دیجیتال و فعالیت های سایبری است.  

او با بیان اینکه به عنوان یک نهاد دولتی سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دنبال می کند، گفت: هدف اصلی از اجرای تفاهمنامه ها در بخش های مختلف توسعه اشتغال  ای سی تی است. البته به دنبال رقابت با بخش خصوصی نیستم و بیشتر نقش پشتیبان خواهیم داشت.