مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: با توجه به نیاز کشور و منطقه امکان تامین 200 هزار تن ریل در کشور وجود دارد. البته در حال حاضر نیاز کشور 100 هزار تن است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته با اشاره به اینکه صنعت ذوب قدمتی پنجاه ساله دارد که به راحتی می تواند در بازار بین المللی رقابت کند، گفت: وزیر راه و شهرسازی در بازدید از غرفه ذوب آهن اعلام کرده که خوشحالیم که ذوب آهن وارد این فعالیت شده و فقط باید سرعت کار افزایش یابد، البته موضوع این است که بخش از فرآیند در بوروکراسی گیر می کند، از طرف دیگر ما شرکت بازرسی برای ارزیابی استاندارد نداشتیم و همین موضوع در تولید تاثیر گذار بوده است.

منصور یزدی زاده با بیان اینکه از چند ماه پیش فولاد ریل نیز توسط ذوب آهن اصفهان تولید می شود، افزود: این محصول پیشتر واردات می شد و امروز در داخل تولید می شود و می تواند برای کاربردهای مختلف استفاده شود و همکاری الان ما برای تولید ریل گرید آر 260 است که با استاندارد یی ان 13 قرار است عرضه شود.

او با تاکید بر اینکه ریل یو 33 برای مسیرهای فرعی استفاده می شود، تصریح کرد: بخشی از محصول یو 33 تولید شده هنوز تحویل نشده که منتظر توافق برای تغییر قیمت هستیم، زیرا قرارداد قبلی ریالی منعقد شده بود و باید به صورت ارزی تعیین می شد. حالا درصورتی که قیمت جدید تعیین شود مابقی تحویل می شود، در غیر این ریل یو آی سی 60 تحویل می شود.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با تاکید بر اینکه به دنبال تولید انبوه ریل هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر ریل اس 49 به مترو اصفهان تحویل داده ایم که امیدواریم بتوانیم با سایر متروهای کشور همکاری کنیم.

او با تاکید بر اینکه 400 هزار تن ظرفیت تولید ریل وجود دارد، گفت: با توجه به نیاز کشور و منطقه امکان تامین 200 هزار تن ریل در کشور وجود دارد. البته در حال حاضر نیاز کشور 100 هزار تن است.